20. századi nők (2016)

20th Century Women

csd   2020. 08. 18.

Keresni a tanulságot

Ennek a filmnek a cselekménye rendkívül finomra van hangolva. Nem siet el semmit sem, bizonyos jelenetek azonban meglepően intenzívek tudnak lenni. Teljességében így nehéz is lenne beszéni róla, mivel annyira mozaikszerű a történet felépítése, hogy talán inkább egy kaleidoszkóphoz hasonlítanám, bár ez sem lenne találó, hiszen vannak olyan filmek, amelyek sokkal jobban, és persze ténylegesen alkalmazzák ezt a technikát. Mindenképpen fontos megjegyezni azonban, hogy olyan szituációk elé állítja a karaktereket a történet, amellyel valószínűleg mi magunk sem tudnánk mit kezdeni. Nincsenek valódi, igazán jó válaszok, és ezt érzékelteti a film. Főként, ha három generáció közti szakadékot szeretnénk szemléltetni. Ez szívfacsaró, ugyanakkor nagyon szívmelengető érzés az is, hogy ez a szakadék nem az egymást meg nem értésére építkezik, hanem épp ellenkezőleg, ennek szándékára. Amondó vagyok, hogy bármennyire is "nehezen nézhető" a 20. századi nők, tegyen egy próbát vele bárki. Jó eséllyel tanulságos lehet.

ArpiHajdu és Réci   2018. 02. 07.

Végtelenül unalmas

Sok jó kritikát olvastam a filmről, ennek ellenére nekem sokadik nekifutásra sikerült csak, több részletben végignéznem, ami szerintem némileg a véleményemet is előrevetíti. Ez a film egyszerűen unalmas volt, amin a remek színésznők sem lendítettek s... teljes kritika»

Deku   2017. 10. 22.

Nem volt semmi ami rontott volna a film fokozottan kiemelkedő hangulatán. Csodásan tökéletes lett a film és nagyon rendben volt. Nekem itt külön tetszett a zenei világ.

Lonka   2017. 07. 31.

Remek alakításokat láthattunk a filmben, ami az egyik kedvencem lett. Többféle korosztály képviselteti magát a filmben ez külön tetszett. Jó a humora is.

jencike1985   2017. 06. 01.

Nehezen indult el de aztán úgy beindult hogy csak fogtam a fejem. Nagyon sok fantasztikus színészi játékot láthatunk. Sok vicces rész van benne de komoly oldalról.

cvölf   2017. 01. 28.

Elképesztő színészi alakításokról van szó. Nagyon nagy átéléssel adta át mindazt, amit azt hiszem, hogy nőként minden nap megélhet az ember.

szanko   2017. 08. 03.

Lehet bennem van a hiba, de nekem azért annyira nem jött be. Jó-jó, de ami a film sztoriját illeti, láttam már jobbat is. Ugyanakkor tetszett a karekterek bemutatása, a generációs különbségekből adódó sajátosságok ábrázolása és az, ahogy a társadalmi hatások megjelennek.

Mike Mills rendező elmondása szerint a filmje önéletrajzi ihletettségű, melynek történetét jórészt gyerekkori emlékei ihlettek.

A külső jelenetek ugyanannál a családi háznál forgatták, ahol Annette Bening egy korábbi, Kés, villa, olló című filmjét is.

A film forgatása 2015. szeptember 8-án kezdődött meg Dél-Kaliforniában, és október 27-én ért véget. A stáb ez idő alatt többnyire Los Angelesben dolgozott. A forgatás összesen 35 napot vett igénybe.

A 20. századi nők világpremierje 2016. október 8-án volt a New York-i Filmfesztiválon.

A filmet rendkívül pozitívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon 163 szemlézett írást követően 88 százalékon áll (2017. április).

Vegyünk egy mély levegőt, és mondjuk ki hangosan: menstruáció. Nem egy nagy ügy. Mégis valamiért már az m-nél bent akad a levegő. Pedig lassan negyven év telt el azóta, hogy egy szűkebb vacsoratársaságban Abbie felhozta ezt. Szinte majdnem ugyanezzel a felvezetéssel. több»