40 és annyi

This Is 40

2022.02.19 Ildikó Bacskai

40 és annyi (2012)

Nem tudom, mi a film tényleges mondandója, egy teljesen átlagos családot mutat be a film, néhol gondolom humoros akart lenni a túlzott intimitás kipakolásával, vagy a szintén átlagos emberi hibák felnagyításával. Gondolom, egy kedves, vicces családi film akar ez lenni, sajátos humorral, de valahogy nem fogott meg sem a történet, sem a karakterek. Nekem Paul Rudd egy semmilyen színész, én nem láttam tőle meghatározó alakítást, Melissa McCarthy legalább vicces. Egy estét megér, gyerekek nélkül, mert kb. végigkáromkodják az egészet, hátha akkor "vicces lesz"...

2017.05.05 mamiéstöti2

Paul Rudd egyik leggyengébb alakítása. Másfelől van benne néhány jó jelenet. Több színész is ebbe a filmbe próbálgatta a szárnyait, akikben még sok lehet.

2018.11.26 indingo

Nagyon szókimondó, helyenként nyers, de pont ettől szerethető film. A természetessége adja a könnyed humorát.

2019.08.14 Szilonka

Ezen a filmen tényleg csak a 40+-os családos ember tud röhögni, de ő nagyon. A története életszerű, sok humorral, de ott van a kétség és a felelem is. Az elmúlás gondolata.

2016.08.06 babsy88

Közepes vígjáték Paul Rudd-tól. A címe elárulja, hogy miről szól. Elég sarkalatos szemszög.

2019.01.05 Bazzzsi

Rég nevettem ennyit. A története elég hétköznapi, de talán pont azért jó.

2018.11.29 VvV

Nem ismertem a filmet, így örültem, hogy valami újat ad a TV. A története és a mondanivalója tetszett, bár csak egy kor felett vicces.

2019.01.23 Timcsi

Kell hozzá egy egészséges nyitottság. Nem egyszerű film, de nagyon tanulságos, Csak ajánlani tudom.

2015.06.15 Brigusz724

Ami a filmből megmaradt, a stáblista utáni káromkodása Melissa McCarthynak, még életemben nem halottam annyi káromkodást egyszerre, de szakadtam a röhögéstől.

2015.08.14 Imádom Nagy Antalt

Hogyan ne öregedj meg c. filmünket látták. Ez egy klimax-komédia, ami sajnos nem próbál egyedülálló lenni. Egynek elmegy, és ennyi.

2019.02.23 Nagy Zsolt

Nemcsak 40-eseké a világ!

Egy átlagos családban, mindenki azonosulni tud az egyik szereplővel. Nem korhoz kötött, ahogy első látásra tűnik. Tele van olyan dolgokkal és családtagokkal, amik és akik, szinte minden családban előfordulnak. Ilyenkor döbben rá az ember, hogy nem is kell mindet túl komolyan venni az életben. Családi film, annak ellenér, hogy a káromkodások vannak benne és sok szexről van szó. (A butító világban, a rajzfilmek több kárt okoznak egy gyerek lelkében mint a szex, káromkodás és erőszak, de ez egy más téma). Szórakoztató film.

2019.09.23 freeman

Nagyon jó film

2015.04.27 ZsoltSon

Kicsit túlzásba vitték szerintem ebben a káromkodást, plusz mind a két főszereplő baromira idegesítő volt, senkivel nem tudtam együtt érezni. Mondjuk a gyerekek aranyosak voltak, de ez még bőven nem viszi el a vállán az egész filmet. Azért is sajnálo... Több

2015.05.12 Phalanx

Nagyon tetszett a film, sokkal jobb volt, mint a Felkoppintva, igazából szerintem a készítés közben ők is rájöttek, hogy ezek a szereplők sokkal viccesebbek, mint Seth Rogan és az a csaj. Paul Ruddot már a Jóbarátok óta imádom, szerintem az egyik legnagyobb komikus színész mostanában, kár, hogy nem látni több főszerepben.