Isten hozott az Isten háta mögött

Isten hozott az Isten háta mögött

Bienvenue chez les ch'tis

Philippe Abrams egy kedves, dél-franciaországi posta alkalmazottja. Felesége, Julie egy idő óta rosszkedvű és úgy gondolja, hogy egy riviérai állomáshely tenne csak jót romló kedélyének. Férje mindent elkövet, hogy teljesítse felesége kérését, de egy ostobaság miatt nem délre, hanem a távoli északra helyezik. Philippe rettenetesen elkeseredik, de hamar bebizonyosodik, hogy az északkal kapcsolatos összes előítélete helytelen, és Bergues, az új állomáshelye egyáltalán nem hasonlít a pokolhoz.

Rendező: Dany Boon
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2009.04.30.

2023.12.20 Ари Шандор

Ha bírod a francia humort...

...akkor ez tetszeni fog. Kad Merad erre a szerepre született. :-) Nagyon jók együtt. Dany Boonnak hasonlóan jó filmje a Vissza gyökerekhez... a viccelődés alapja ugyanez, a sztori más... illetve A Szuper-hipochonderben is együtt láthatóak, bár az a film kicsit gyengébb... Nekem tetszik ez a poénvilág, kellemes kikapcsolódás. Aki az amerikai filmeket részesíti előnyben, annak nem fog tetszeni ...ez... sem...

2020.08.22 Szilonka

Nem tetszett annyira, mint szerettem volna. Egy-két humorosabb jelenet volt benne, de ennyi.

2020.08.24 indingo

Érdekes, hogy valaki kiemelte a szinkront, ami szerintem meg pont hogy idegesítő. Kicsit már Dany Boon is nekem sok, mindig ugyanazt a karaktert hozza. A vége kimondottan csalódás.

2016.02.14 doroffee

Nagyon megható, emberi vígjáték. Megvan benne az a franciás báj, amivel a kevésbé "okos" poénok sem hatnak butuskának. Egyébként eszméletlen jó poénok vannak benne, és nagyon jól mutatja be egy kisebb település életét, és azt is, milyen téves tévhiteik lehetnek a városokban élőknek a kistelepülések életéről.

2015.09.05 s0ltau77

Így kell ezt, végre valami amire bátran mondhatom, hogy ez fantasztikus kis alkotás és leköti a nézőt az elejétől a végéig. Bitang jó történet és eseménydús cselekmény jellemzi.

A saját országában 25,5 millió euró bevételt hozott a film, ami a legmagasabb elsőheti bevétel lett. Korábban a rekordot a Legeslegjobb cimborák (2006) tartotta.Szerző: Thibo84

20,2 millió nézővel Franciaországban a legsikeresebb francia film lett. Ezt a címet 1966 óta az Egy kis kiruccanás birtokolta 17 millió nézővel.Szerző: Thibo84