A bűn árfolyama

A bűn árfolyama

The International

Louis Salinger és Eleanor Whitman úgy tűnik, a lehetetlenre vállalkoztak. Az Interpol ügynöke és a jogász arra készülnek, hogy a világ elé tárják a nagy befolyású bank titkait, amely sejtésük szerint terrorcselekmények finanszírozásában is érintett. Mind mélyebben bonyolódnak bele a kapzsiság,… Több

Rendező: Tom Tykwer
Író: Eric Singer
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 2009.08.11. | HBO Max (2024.03.22.)

2024.03.28 akela70

Egyvalami hiányzott

Csak egyvalami hiányzott, hogy legalább egyszer elkapja Naomit. Amúgy az ukrán–orosz háború erről szól.

2019.09.09 indingo

Nem egy egyszerű film, amit csak úgy mellesleg megnézünk. A téma elgondolkodtató, az események követése sem egyszerű, és a szereplők csak úgy hullanak, mint a legyek.

2019.01.13 Nagy Zsolt

Nem csak összeesküvéselmélet rajongóknak

Végre nem egy gagyi film. A téma miatt, nem is tudom ki adhatott pénzt a forgatásra :) Most, tízével később, nagyon is aktuális. A háttérhatalmak kegyetlen, élősködő világát mutatja be, vagyis "Hogyan is működik valójában a Világ" lehetne az alcíme. Egészen élethű az egész film. Nincs tele már megszokott klisékkel és álszent üzenetekkel. A főszerelplő kissé "depisre" sikeredett, de mindenféleképpen érthető a mondanivalója.

2015.07.05 dulkap

Egy eléggé középszerű thriller. Tom Tykwer-től a Parfüm után valami stílusosabbat vártam volna. Feszültség csak elvétve fedezhető fel a filmben, kiszámíthatóság viszont annál több. Szegény Naomi Watts meg olyan szürke, hogy pár hét múlva az ember nem... Több

2015.08.13 Tchiva

Profi munka ez a film, ami egy nagyon aktuális és égető problémát dolgoz fel kiváló rendezés, kiváló színészek és egyáltalában véve kiváló filmes eszközök segítségével. Szerintem nagyon jó, hogy készülnek még ilyen minőségű filmek manapság, amik tényleg elgondolkodtatják az embert a világ dolgaival kapcsolatban.

A Guggenheimban játszódó lövöldözős jelenethez az eredeti tervrajzok alapján felépítették a múzeum másolatát.Szerző: kázsé

A filmet a Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon mutatták be.Szerző: kázsé

A filmet a 2009-es pénzügyi világválság közepén mutatták be.Szerző: kázsé

Jonas Skarssen otthonában Ulrich Thomsen és dánul beszélnek, ami az anyanyelvük. Szerző: kázsé