A Büntető

A Büntető

The Punisher

Frank Castle (Dolph Lundgreen) különleges ügynök utolsó akciójába végzetes hiba csúszik, amelynek áldozatául esik a hírhedt alvilági vezér fia. A bosszú nem maradhat el: a maffia feje hidegvérrel végez Frank családjával. A magára maradt ügynököt ezután már semmi más nem élteti, csak a megtorlás. Őrült hajszába kezd, hisz csupán egyetlen küldetése maradt - a büntetés.

Rendező: Mark Goldblatt
Író: Boaz Yakin
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália
Premier: 1989.10.05.

Dolph Lundgren
Dolph Lundgren

2024.04.09 Interfectorem Sabnock

Nem csak az emlékek miatt!

Emlékszem, annak idején, még a nyolcvanas években, annak is a végén, nagyon odavoltam a szuperhősökért. Na persze, nem olyanok voltak, mint a maiak, ők bizony nem rendelkeztek szuper erővel és bizony, ha lelőtték őket, meghaltak... Lőfegyvereik, kése... Teljes kritika

2023.08.03 Jocpappa

10/9 – Az egyik legjobb akció

Marvel-film abból az időből, amikor még nem léteztek Marvel- filmek. A 80'-as évek B akciófilmjeinek összefoglalója és archéja. Kib*szott megállás nélküli erőszak és akció. Ha egy 80-as akciófilmet nézhetnék csak ezentúl, simán ez lenne az. Lundgren akcióhősnek született. A 10/9 egy alternatív B action movie skálán értendő.

2018.06.23 László Sánta

Zseniális Film. Kellőképp rövid, egy kis délutáni filmnek, és tele van izgalommal. Igaz, hogy vannak alap hiányosságai Marvel képregények szempontjából, de ezek mellett szemet lehet hunyni, a pörgős cselekmény és a jó színészi játék miatt.

2015.12.31 esfworld

Mivel nagy képregényrajongó vagyok, így kötelező volt megnéznem ezt a filmet. De minek.. Persze már a magyar címfordítás is egy vicc, hiszen nem a Büntető, hanem a Megtorló, de elnéztem, ugyanis egyetlen ismertetőjegye van ennek az antihősnek: a mell... Több

A film összköltségvetése 9 millió dollárra rúgott.Szerző: Interfectorem Sabnock

A pletykák szerint Steven Seagal és Nicole Kidman is pályáztak a főszerepekre.Szerző: Interfectorem Sabnock

A főszerepre Christopher Lambert volt a legesélyesebb, de a forgatás előtt megsérült a bokája.Szerző: Interfectorem Sabnock

A film első mozis bemutatója Németországban volt 1989. október 19-én.Szerző: Interfectorem Sabnock

A film hivatalos nyelve az angol.Szerző: Interfectorem Sabnock