Cápa

Jaws

Az Universal Pictures stúdió 40. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2

Peter Benchley 1974-es, azonos című regényén alapszik.Szerző: Bogi87

470,7 millió dollár bevételt generált, 9 millió dollárból valósult meg.Szerző: Bogi87

A Rotten Tomatoes oldalán 97%-ot kapott 73 kritika alapján.Szerző: Bogi87

A BBC listája szerint a 38. a filmtörténet 100 legjobb alkotásának sorában.Szerző: Bogi87

Végül megtartották Williams zenéjét, amivel bezsebelték az Oscar-, a BAFTA- és a Golden Globe- díjat is filmzene kategóriában.Szerző: mamiéstöti2

John Williams csupán az E és F hangot váltakoztatva hozta össze a film zenéjét, melyet meghallva Spielberg elnevette magát, majd túl egyszerűnek nevezte.Szerző: mamiéstöti2

Spielberg Elmer nevű kutyája játssza a filmben szereplő kutyát.Szerző: mamiéstöti2

Spielberg nem volt jelen, amikor a cápa felrobbantását felvették.Szerző: mamiéstöti2

Peter Benchleyt egyszer kitiltották a forgatásról, mert nem tetszett neki, hogy Spielberg eltér a történettől.Szerző: mamiéstöti2

A kezes jelenetet műkézzel is felvették, de az nem tetszett Spielbergnek.Szerző: mamiéstöti2

Az első áldozat keze valójában is egy igazi kéz, egy kézdublőré, aki a kamera látószögén bújt meg.Szerző: mamiéstöti2

A történet szerint 8 méteres a cápa, ám a filmben látható felvételeken 4 méteres állatokat vettek fel.Szerző: mamiéstöti2

Dreyfuss a leghátborzongatóbb dolgok egyikének tartja, mikor a filmben Shaw az Indianapolis hajóval történtekről mesél.Szerző: mamiéstöti2