A halál és a lányka

Death and the Maiden

2022.12.26 barics01

Nagyon jó film. Végig feszült és izgalmas. Aki szereti az egy helyszínes thrillereket, annak tudom ajánlani. Érdemes megnézni. És nem utolsó sorban a színészek is nagyon jól hozzák a karakterüket.

2022.01.23 jakedave

a nap véleménye

A kamaradráma és a múlttal való szembenézés műfajának diadala

Egyetlen tengerparti házban, egyetlen éjszaka alatt három ember élete változik meg örökre. Roman Polanski feszült filmje a kamaradráma és a múlttal való szembenézés műfajának diadala. Dél-Amerikában, a banánköztársaságok földjén járunk, egy diktatúra... Teljes kritika

2020.02.23 elekm90

Tetszik ez a kamarafilm Polanskitól, profi (érezhetően színházi alapanyagból építő) forgatókönyvvel. Mind Weaver, mind Kingsley remekül alakít, a nézőt egészen a végéig kételyben tartja. Negatívum, hogy kissé lassan indul be. 8/10.

2021.09.29 Gauss

Egyszerű és nagyszerű

Nagyon izgalmas thriller. Egy kamarafilmről van szó, mely elejétől a végéig izgalomban tartja a nézőt. Minden thrillerkedvelőnek csak ajánlani tudom. Jó kis film ez, egyszerű és nagyszerű. :)

2016.11.21 petera050

remek triller, ami végig bizonytalanságban tartja a nézőket, Roman Polanski megint ellentétes érzelmeket hagy maga után, mert a téma nem túl érdekes, de a feldolgozás hibátlan, hála a fantasztikus színészi gárdának is

2021.03.28 Andrea387225

Sigourney Weawer egyik legjobb filmje szerintem

Megrázó történetet mond el a film.