Érdekességek: A holnap markában (James Bond: A holnap markában) (1997)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A film címét egy Beatles-dal inspirálta, méghozzá az együttes Tomorrow Never Knows nevezetű szerzeménye.

Ez volt az első James Bond-film a Gyémántok az örökkévalóság óta, melynek játékideje kevesebb volt, mint két óra.

A forgatás alatt 15 BMW 750s típusú autó ment tönkre.

Ez volt az első Bond-film, melyben a főszereplő Walther P99-es pisztolyt használt Walther PPK helyett.

A holnap markában kétszer akkora költségvetésből tudott elkészülni, mint az eggyel korábbi Bond-film, az Aranyszem.

egyetlen James Bond-film rendezése.

Roger Ebert, a Chicago Sun-Times kritikusa 3 csillagot adott rá a maximális 4-ből.

PlayStation videojáték formájában is megjelent a történet.

Az első James Bond film, melynek történetét a bemutatást követően Raymond Benson megírta regény formájában.

Állítólag Natasha Henstridge is esélyes volt rá, hogy Bond-lányt alakíthat a filmben.

The Mask of Zorro c. film miatt utasította el Anthony Hopkins a filmszerepet.

Actress Sela Ward is kis híján szerepet kapott a filmben, de túl idősnek találták. Azt mondták neki, hogy a 10 évvel fiatalabb énje kellene a filmbe.

Teri Hatcher később megbánta, hogy eljátszotta Paris karakterét, ugyanis szerinte igen mesterkélt figura volt, nem járt elégedettséggel számára a megformálása.

Teri Hatcher 3 hónapos terhes volt, mikor megkezdődött a forgatás, de ez nem befolyásolta a produkció gyártási idejét.

Götz Otto-t, mikor behívták a válogatásra, azt mondták neki, 20 másodpercet kap, hogy bemutatkozzon. A színész ekkor ezt mondta: "Nagy vagyok, rossz vagyok, német vagyok." Megkapta a szerepet.

Ez az egyetlen Pierce Brosnan Bond-film, amely nem a legmagasabb bevétellel indított a megjelenést követően, ugyanis ugyanazon a napon jött ki a Titanic is.

1998-ban Golden Globe díjra jelölték, mint legjobb betétdal (Sheryl Crow).

Vegyes értékelést kapott a kritikusoktól.

Pierce Brosnan így nyilatkozott miután kiderült, Monica Mellucci nem kap szerepet a filmben: "Tényleg ott volt a válogatáson, de a bolondok azt mondták neki, hogy "Sajnos, nem.".

A film végén megemlékezés láttható Albert R. Broccoli-ról, a 007-es atyjáról.

Paris megformálására Monica Bellucci is esélyes volt.

Anthony Hopkins is esélyes volt Carver szerepére.

A DVD kiadás egyik extra jelentében kiderül, miként alakul Carver karrierje.

Judi Dench volt az első nő, aki megformálta M-et.

Hirtling István is esélyes volt rá, hogy ő legyen James Bond magyar hangja.

Az első James Bond film, amely nem köthető Albert R. Broccoli producer nevéhez.

Két évvel az előző James Bond-film után jelent meg.

Az idősebb Bond lány, Wai Lin megformálója Michelle Yeoh volt, aki a forgatás idején 35 éves volt.

A fiatalabb Bond-lányt, Paris Carver-t az akkor 33 éves Teri Hatcher játszotta el.

Összesen két Bond-lány szerepel a filmben.

A 2. film a szériában, amely nem egy konkrét Fleming regényen alapszik.

Összesen 59 helyszínen zajlott a forgatás a következő országokban: Németország, Thaiföld, Egyesült Királyság, Franciaország, Mexikó, USA.

1997. április 1 - szeptember 5. között forgatták le.

A világpremier az Egyesült Királyságban, Londonban volt 1997. december 9-én.

A bemutató előtt egy esztendővel hunyt el Albert R. "Cubby" Broccoli producer.

Gerard Butler is látható a filmben pár pillanat erejéig.

Michael G. Wilson producer kis szerepben is feltűnik, Tom Wallace-t formálja meg.

Pierce Brosnan-nak a magyar hangját Kautzky Armand kölcsönözte.

333 millió dollára rúgott a filmből származó bevétel.

A Rotten Tomatoes oldalán 57%-ot kapott 82 kritika alapján.

Pierce Brosnan 2. alkalommal bújt James Bond bőrébe.

Desmond Llewelyn 16. Q alakítása.

Samantha Bond 2. Ms. Moneypenny alakítása.

Judi Dench 2. M alakítása.

Az első film a szériában, melyet rendezett.

Ez a 18. hivatalos James Bond-film a szériában.

1997-ben a 4. legtöbb bevételt hozó film volt.

Monica Belluccit is meghallgatták Paris Craver szerepére.

(kázsé)

A filmben sokkal több kémkütyüt használtak, mint a korábbiakban, mert a rajongók hiányolták őket az Aranyszemből.

(kázsé)

A film végső címe - "Tomorrow never dies" - egy elírás miatt jött létre, az eredeti az lett volna, "Tomrrow never lies".

(kázsé)

Mikor Götz Otto bement a meghallgatásra, 20 másodperce volt, hogy bemutassa magát. Öt másodperc alatt megtette, annyit mondott: "nagy vagyok, rossz, és német".

(kázsé)

A forgatás kezdetekor még sem Jonathan Pryce sem Teri Hatcher nem volt a szereplők között.

(kázsé)

Paris Carver és a 007-es ügynök szerelmi jelenetét kivették a filmből Teri Hatcher terhessége miatt.