A hullám

Die Welle

2015.02.25 FANNA

Nagyon jó film! Mi töri órán néztük meg, és nagyon megérte :). Izgalmas és tanulságos.

2015.03.02 Atsop

Érdekes történet állítólag igaz történet alapján. Megdöbbentő látni, hogy mennyire könnyen élik bele magukat a diákok a kialakult "rendszerbe" és milyen gyorsan eldurvul a helyzet. Nem csak a közösségi életbe látunk bele, hanem 2-3 tanuló sorsát illetve a tanár életét közelebbről is nyomon követhetjük.

2019.07.13 Karczaghy Gabor

Kicsit sok, mégis kicsit kevés

Nem rossz film, de engem zavart benne, hogy nagyon durva egyenlőséget próbál kimutatni a csoportszellem/összetartozás és az autokratikus/diktatórikus csoportosulás között. Nyilván van csoportszellem egy autokratikus közösségben, de túlzottan azt mutatja a film, mintha a csoportszellem egyenes út lenne egy ilyen nagatív társuláshoz. Ebben a témában klasszisokkal jobb filmnek tartom a valós kisérlet alapján készűlt "A Kisérlet" című filmet. A kortárs német filmek közül "A Mások Élete" és "A Néma Forradalom" komolyabb alkotások.

2019.10.13 Charvi30

Nagyon komoly és tanulságos film. Szerintem is ez kb. bármikor megeshetne akármelyik suliban, pláne, hogy miféle ostobaságokat gondolnak és tanítanak mindenfelé. Az ilyen filmeknek nagyon nagy szerepük lehet abban, hogy emlékeztetnek minket, ne higgyük magunkat olyan nagyon biztonságban.

2016.06.29 luksa10

Állítólag az eredeti könyv nagyon jó, de nekem a film kicsit kevésbé tetszett, szerintem bizonyos helyeken eléggé erőltetett volt. A srácok többségében jól játszottak, kivéve a *spoiler* őrült srácot, ő nagyon eladta magát az első perctől kezdve. És ... Több