A hullám

Die Welle

2019.01.14 szabomarc

Nagyon érdekes ötlet, érdekes végkifejlettel, annak ellenére, hogy ezzel együtt egy hétköznapi környezetben folynak az események. Mindenkinek ajánlom a filmet, elgondolkodtató!

2017.01.22 Gábor Rózsa

Úh de kemény film. Általános iskolásként láttam először és mindenkivel megakartam nézetni ezt a filmet, olyan nagy hatással volt rám. Emlékszem, hogy minden egyes pillanatát élveztem és átéreztem. Napokig semmi másra nem tudtam gondolni csak a filmre! Nagyon nagy alkotás! Nagyon jó film!

2016.04.27 ereln

A németek tudják, hogy kell filmet csinálni ez már meglátszott a Kísérlet című thrillernél is. Nagyon szeretem az igaz történet alapján készült filmeket és ez bár kicsit eltér az igazi sztoritól mégis nagyon egyedi és borzongatósan jó film.

2020.01.01 Elkoo

Összeségében egy teljesen nézhető film, amely elég erős témát boncolgat többnyire sikeresen. Egyszer mindenkinek megkellene néznie akár iskolában oktatás céljából.

2015.05.19 a.edit63

Ez a németeknek most nagyon összejött! Se több, se kevesebb. Ehhez a filmhez nem kell már hozzá tenni semmit. Mit egy kis esszé a diktatúra kialakulásáról. Alapmű. Többszörnézős.

2015.07.24 rhamus

Varázslatos alkotás. Kivétel nélkül ajánlom mindenkinek, tökéletes választás lehet, ha az ember teljesen el akar merülni egy más világban. Ennek a történetnek mindig meg lesz a maga helye és ideje. Nagyon szerettem és szeretem a mai napig.

2018.11.24 szanko

Nagyon jó film és nagyon bejött. Többször nézős és nem unalmas. Kár, hogy az ilyen filmek nem igazán jutnak el szélesebb rétegekhez. Középiskolákban például simán rá lehetne szánni egy kis időt.

2015.10.02 hawaiipizza

Ijesztően jó! Megkockáztatom, hogy a legjobb német film, ami valaha készült.

2017.12.31 Dius0520

Vegyes érzelmeim vannak a filmmel kapcsolatban, de összességében tetszett. A mondanivalót tökéletesen mutatták be és nagyon jó szálat használtak fel hozzá, de a kivitelezés néhol nem volt a legjobb. Összességében tetszett.

2015.08.07 Peeves112

Ha szabad ezt mondanom hatalmas alkotás. A színészek nagyon jól hozták a karakterüket, ami igen csak fontos egy filmnél. Emellett a történet sem kezd el lejtmenetbe vágtatni. Számomra ilyen egy tökéletes szórakozás.

2015.11.03 Ballerz93

Szinte vég nélkül benne éreztem magam a filmben magamat. Pontosan ezt kell egy filmnek elérnie, hogy a nézőt magával rántsa egy fantasztikus kalandra, amit a mindennapok szürke hétköznapjaiból kitörve átélhet. Csodálatos volt.

2016.02.11 Krisztian

Fantasztikus film volt, ami remekül bemutatta, hogy az emberi pszichológia mennyire labilis és befolyásolható. Nem számítottam rá, hogy így ér véget, és bár vonakodva álltam neki, mert német film, nem bántam meg.

2017.08.24 zaphirisz

Legalább egyszer látni kell típusú film. Többed magammal sikerült megtekintenem, és utána egy egész jó kis beszélgetés kerekedett belőle. A többség még mindig nem hiszi el, hogy ilyen dolgok csak úgy megtörténhetnek. És a legtöbben még mindig úgy his... Több

2015.02.28 csokiii

Nagyon jó film, és igen elgondolkodtató. Mindenkinek ajánlom, mert sok tanulság van benne.