Berto49   2017. 05. 13.

Emlékezetes film, a „Hatodik érzék” kisfiúja (Haley Joel Osment, milyen ronda felnőtt lett belőle!) ebben a moziban a 11 éves Trevort alakítja. A filmes oldalak sok hozzászólója a világ legjobb filmjének értékeli, ez azonban erős túlzás. Egyszer nézhető, elsősorban a kissrác miatt, meg Kevin Spacey is nagyon jó benne. A vége erős túlzás. Az utolsó jelenet pedig a gyertyás felvonulással az amerikai filmgiccs típikus példája. Helen Hunt játéka nekem nem tetszett.

Kyuuseishu   2017. 05. 13.

Az utóbbi időben nem láttam hasonlóan megható filmet. Igazán tanulságos történet, és teljesen a kanapéra szögezett. Teljesen eltérő, szomorú sorsok összefonódását meséli el a film nagyon jó színészek tolmácsolásában. Ajánlott mindenkinek megtekinteni, aki fogékony az érzelmek megélésére.

harnas1207   2018. 12. 01.

Megható de könnyen felejthető egyszerű kis film. Van benne üzenet és a szereplők is szimpatikusak.

szafffy   2015. 06. 21.

Megrenditö, mégis felemelő történet egy kisfiúról, aki még tud hinni és nagyokat álmodni. Hisz abban, hogy lehet jobb a világ. És ezért tesz is. Nagyon jól játszik.

Balhé17   2018. 11. 29.

Aki szereti hogyha a film megérinti a lelkét az biztos nem fog csalódni benne. Modern mese a világból kihaló félben lévő emberi jóságról.

Haley Joel Osment

A film Catherine Ryan Hyde azonos című regénye alapján készült.

Abban a jelenetben, amikor édesanyja felpofozza Trevort, Haley Joel Osment arra kérte Helen Huntot, hogy tényleg üsse meg, de Mimi Leder nem engedte ezt.

(ps)

Haley Joel Osment a forgatáson ünnepelte tizenkettedik születésnapját, érdekesség, hogy karaktere, Trevor is a filmben tölti be a tizenkettőt.

(ps)