Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

A jövő kezdete (2000)

Pay It Forward

indingo   2020. 01. 28.

Elgondolkodtató, érzelem gazdag film arról, hogy a sanyarú emberi sorsokat, egy jó cselekedettel meg lehet-e változtatni és milyen hatást gyakorol arra aki azt kapja és ha még háromszor tovább is adja és azok még tovább... Nem olyan meseszerű a történet, de meglehetne fogadni az ötletet.

Berto49   2017. 05. 13.

Emlékezetes film, a „Hatodik érzék” kisfiúja (Haley Joel Osment, milyen ronda felnőtt lett belőle!) ebben a moziban a 11 éves Trevort alakítja. A filmes oldalak sok hozzászólója a világ legjobb filmjének értékeli, ez azonban erős túlzás. Egyszer nézh... több»

Kyuuseishu   2017. 05. 13.

Az utóbbi időben nem láttam hasonlóan megható filmet. Igazán tanulságos történet, és teljesen a kanapéra szögezett. Teljesen eltérő, szomorú sorsok összefonódását meséli el a film nagyon jó színészek tolmácsolásában. Ajánlott mindenkinek megtekinteni, aki fogékony az érzelmek megélésére.

harnas1207   2018. 12. 01.

Megható de könnyen felejthető egyszerű kis film. Van benne üzenet és a szereplők is szimpatikusak.

szafffy   2015. 06. 21.

Megrenditö, mégis felemelő történet egy kisfiúról, aki még tud hinni és nagyokat álmodni. Hisz abban, hogy lehet jobb a világ. És ezért tesz is. Nagyon jól játszik.

Balhé17   2018. 11. 29.

Aki szereti hogyha a film megérinti a lelkét az biztos nem fog csalódni benne. Modern mese a világból kihaló félben lévő emberi jóságról.

Toncsi   2014. 12. 19.

Részleteiben egész jó kis film, de nehezen áll össze egy egységes alkotássá, egyszerűen túl sok minden történik benne több szálon. A befejezés viszont tetszett, és ez miatt a film apró hibái felett is hajlandó vagyok szemet hunyni. Kevin Spacey és He... több»

Haley Joel Osment

A film Catherine Ryan Hyde azonos című regénye alapján készült.

Abban a jelenetben, amikor édesanyja felpofozza Trevort, Haley Joel Osment arra kérte Helen Huntot, hogy tényleg üsse meg, de Mimi Leder nem engedte ezt.

(ps)

Haley Joel Osment a forgatáson ünnepelte tizenkettedik születésnapját, érdekesség, hogy karaktere, Trevor is a filmben tölti be a tizenkettőt.

(ps)

A tanár neve az eredeti tervek szerint Reuben St. Clair lett volna, és afro-amerikai lett volna. A szerepet Denzel Washingtonnak ajánlották fel, de ő elutasította. Később a szerepet átírták Kevin Spacey-re.

(ps)

Az öngyilkosjelölt a Saint Johns hídon áll, amely Portlandban található.

(ps)

A Jaguar kocsi tulajdonosa Mimi Leder férje, , az asztmás kislány pedig közös lányuk, Hannah Leder.

(ps)

Trevor szobájában a poszteren Goldberg, az akkoriban híres pankrátor látható.