A jövő kezdete

A jövő kezdete

Pay It Forward
Haley Joel Osment

Az iskolába új tanár érkezik, aki azt a szokatlan házi feladatot adja a diákoknak, hogy váltsák meg a világot. Aki tesz valamit, amitől a világ jobb lesz, az jó jegyet kap év végén. A viccet Trevor (Haley Joel Osment) komolyan veszi, azt tervezi, hogy segít három emberen, akikkel megígérteti, hogy… Több

Rendező: Mimi Leder
Forgatókönyvíró: Catherine Ryan Hyde, Leslie Dixon
Premier (HU): 2001.02.22.

2023.11.11 puszpang

Hova tegyem a kavargó érzelmeimet?

Valami elképesztően nagy gyomrost kap a néző a film végén. Vajon hogy fog leülepedni? Le fog egyáltalán? Ez az alkotás megfogott és nem ereszt, pedig túl vagyok több ezer filmen, amit eddig láttam a 45 életévem alatt. Ez nem egy csöpögős történet. Fel kell kötni a Liberót, mert úgy megérint. Ha elkezdeném írni, hogy a rendező, a forgatókönyv, a színészek zseniálisak, szinte eltörpülnek a mellett, amit nyújtott a film, holott ezek mind-mind elemei. Aki olvassa ezeket a sorokat, adja tovább három embernek, hogy nézze meg ezt a filmet. De nem kell belehalni, hogy mindenáron.

2017.05.13 Berto49

Emlékezetes film, a „Hatodik érzék” kisfiúja (Haley Joel Osment, milyen ronda felnőtt lett belőle!) ebben a moziban a 11 éves Trevort alakítja. A filmes oldalak sok hozzászólója a világ legjobb filmjének értékeli, ez azonban erős túlzás. Egyszer nézh... Több

2020.01.28 indingo

Elgondolkodtató, érzelem gazdag film arról, hogy a sanyarú emberi sorsokat, egy jó cselekedettel meg lehet-e változtatni és milyen hatást gyakorol arra aki azt kapja és ha még háromszor tovább is adja és azok még tovább... Nem olyan meseszerű a történet, de meglehetne fogadni az ötletet.

2018.12.01 harnas1207

Megható de könnyen felejthető egyszerű kis film. Van benne üzenet és a szereplők is szimpatikusak.

2023.07.02 Filmbarát73

Nem is tudom már, hogy hányadszorra nézem meg ismét ezt a filmet, de valahogy mindig visszatérek ide. Ezidáig elkerülte a figyelmemet, hogy megosszam a gondolataimat a filmmel kapcsolatosan, de most mégis megteszem. Lehet, hogy furának hangzik, de a ... Több

A film Catherine Ryan Hyde azonos című regénye alapján készült. Szerző: rbernadett

Abban a jelenetben, amikor édesanyja felpofozza Trevort, Haley Joel Osment arra kérte Helen Huntot, hogy tényleg üsse meg, de Mimi Leder nem engedte ezt.Szerző: ps

Haley Joel Osment a forgatáson ünnepelte tizenkettedik születésnapját, érdekesség, hogy karaktere, Trevor is a filmben tölti be a tizenkettőt.Szerző: ps

A tanár neve az eredeti tervek szerint Reuben St. Clair lett volna, és afro-amerikai lett volna. A szerepet Denzel Washingtonnak ajánlották fel, de ő elutasította. Később a szerepet átírták Kevin Spacey-re.Szerző: ps