Játssz egy Huawei MediaPad T3-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A kétszáz éves ember

(Bicentennial Man)

HercegPeter  2016. 12. 04.

Egy kedves és megható film arról, hogy lehet érzelmek nélkül élni, de nem érdemes. Erre még a robotok is rájönnek. Az utolsó jelenet a legmeghatóbb és teljessé teszi a történetet. Itt elsősorban a történet viszi a filmet, de ez nem von le semmit a színészek munkájából.

kevelin  2017. 10. 21.

NAgyon tetszett. Megható film arról hogy mennyire fontosak az érzelmek és hogy érzéketlenül lehet de nem érdemes élni.

Hedy0809  2017. 03. 09.

Ez egy igazán kedves film barátságról, szerelemről,hűségről. Megható,érzelmes,szem nem marad szárazon. :)

penzesisti  2017. 08. 23.

Nagyon érdekes és figyelmet lekötő fantasy-dráma, klassz jelenetekkel. Néha kissé futurisztikus és elvont, de pont ettől lett a film annyira kiemelkedő.

mimi  2015. 04. 22.

Szívbemarkoló és gyönyörű Andrew és a film világa, amely telis-tele van naivitással, illetve a világra történő olyan rácsodálkozással, amelyet csakis az életük elején lévő gyermekeknél láthatunk. No meg ott van a szerelem is, amely bármire képes ösztönözni. Úttörő eredményekre sarkall és persze olyan döntésekre is, amelyek még akár ésszerűtlennek is tűnhetnek, ha a racionalitás felől vizsgáljuk őket. De a szív már csak ilyen. Nem ad magyarázatokat.

A robotok három törvényét Isaac Asimov alkotta meg, több művében is előkerülnek ezek a törvények.

(ps)

A film 2005 április 3 és 2205 április 3 között játszódik.

(ps)

Andrew egy NDR-114 típusú robot. A 114-es szám Stanley Kubrick munkássága előtt tiszteleg, hiszen a rendező számos filmjében használta ezt a számot.