A kétszáz éves ember

Bicentennial Man

2023.08.27 Ergit

Mitől lesz egy robotnak lelke?

2022.06.30 JRD

Imádom és utálom ezt a filmet

Imádom, mert Williams félig komikus félig drámai szerepe nagyon jól passzol ehhez a történethez. Utálom azért, mert mindig megríkat. (Hiába, én már csak ilyen érzelmes csont vagyok!) Érdekes 200 év, érdekes döntések, érdekes kalandok sora a teljes film. Szórakoztató, elgondolkodtató, érzelmes és humoros. Nézd meg mindenképp! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2018.12.03 mamiéstöti2

Robin Williams komolyabbik oldalát mutatja meg ebben a filmben. Egyedi a története a maga idejében úttörőnek számít.

Nagyon jó film,hiszen minden értékes emberi tulajdonságot felsorakoztat.Robin Williamsra szinte ráöntötték ezt a szerepet.A szív szava dönt mindíg,itt is bebizonyosodik!

2022.01.03 Ildikó Bacskai

A kétszáz éves ember (1999)

Kedves, megható, izgalmas és látványos film egyben, Robin Williams tökéletesen hozza, amit az ember vár tőle. Mégis átlagos kategóriába tettem, mert nekem sok volt. Szeretem a megható filmeket, de nekem nagyon ömlengővé és túlzóvá vált a vége. Ha az az üzenet, hogy bármivé válhat az ember, csak akarnia kell, azt mondom, oké, egyetértek, csak hiányolom a filmből - és egy kicsit a világból is - a próbálkozást... A próbálkozást önmagunk elfogadására. Mindegy. Kedves családi film, túlagyalósoknak lehet, hogy sok lesz, mint nekem...

2016.12.04 HercegPeter

Egy kedves és megható film arról, hogy lehet érzelmek nélkül élni, de nem érdemes. Erre még a robotok is rájönnek. Az utolsó jelenet a legmeghatóbb és teljessé teszi a történetet. Itt elsősorban a történet viszi a filmet, de ez nem von le semmit a színészek munkájából.

2023.03.15 Gyorvik

Egy évtized távlatából csak úgy ömleng a digit-rajongásról. Egyáltalán nem inspiratív. Hogyan szerezzen a robot bankszámlát, aztán hogyan vegyen feleségül egy hölgyet? Teszetosza palimadár.

2017.10.21 kevelin

NAgyon tetszett. Megható film arról hogy mennyire fontosak az érzelmek és hogy érzéketlenül lehet de nem érdemes élni.

2015.04.22 mimi

Szívbemarkoló és gyönyörű Andrew és a film világa, amely telis-tele van naivitással, illetve a világra történő olyan rácsodálkozással, amelyet csakis az életük elején lévő gyermekeknél láthatunk. No meg ott van a szerelem is, amely bármire képes öszt... Több

2017.03.09 Hedy0809

Ez egy igazán kedves film barátságról, szerelemről,hűségről. Megható,érzelmes,szem nem marad szárazon. :)

2017.08.23 penzesisti

Nagyon érdekes és figyelmet lekötő fantasy-dráma, klassz jelenetekkel. Néha kissé futurisztikus és elvont, de pont ettől lett a film annyira kiemelkedő.

2020.01.14 Kyuuseishu

Pár évente úrjranézem ezt a klasszikust, és minden alkalommal egyre többet ad. Tökéletes kombinációja a romantikus filmeknek, a drámának és a tudományos fantasztikumnak. Zseniális alakítások és hatalmas életigazságok egy szívmelengető történetbe csom... Több

2015.03.16 pottyospanna

Szép romantikus film. Elrugaszkodik a valóságtól, akár egy mese. Magával ragadó kis történet az emberré válásról. Szerintem nagyon kellemes hangulata van, abszolút kikapcsolódást jelent.

2015.01.29 Dotty90

Egyszerű családi film Robin Williams nagyszerű játékával.