A leggyorsabb Indian

The World's Fastest Indian

2023.12.18 Bafam

Kíváló motoros film egy máig fennálló rekordról

Ez egy kiváló film egy máig fennálló rekordról. A filmet megtörtént események alapján készítették a film mesterei az új-zélandi James „Burt” Munróról. A főszereplő egy veterán motorkerékpár-szerelő és motorversenyző, akinek a szerepére nem is találhattak volna alkalmasabb színészt, mint a legendásan jókat alakító angol színészt, Sir Anthony Hopkins filmszínészt. A film története viszonylag egyszerű, miszerint egy veterán motorversenyző a maga építette 1000 köbcentiméteres motorkerékpárjával el kíván indulni egy gyorsasági versenyen, de maga a film tele van nem várt fordulatokkal, csavarral, szerelemmel, barátságos és gáncsoskodó alakokkal, és egy kis emberi gyarlósággal. A filmhez választott zenék is egytől egyik kiváló alkotások, melyek a film hangulatához inkább hozzátesznek, mintsem elvesznek belőle. A történethez az is hozzá tartozik, hogy nemcsak a motorkerékpár rekord megdöntése kap csak itt hangsúlyt, azaz ez nem igazán egy sportfilm, vagy technikai sportok filmje, hanem egy emberi értékeket is felvonultató film. Megjelenik többek között a szerelem idős korban, barátságok, igaz barátságok, egymás iránti elkötelezettség, egymásra való figyelem és segítőkészség. Ez egy nagyszerű film, kár, hogy megdöntötte azt a rekordot, mert én még néztem volna tovább...

2017.12.23 Deku

Pusztított a film. Én padlót fogtam tőle annyira bejött. Nem volt benne semmi túlzás. Nagyon el van találva a film. A filmben szereplő zenei világ is igazán hangulatos és szeretetre méltó.

2017.05.25 Berto49

Rengetegen teljesen odáig vannak ezért a filmért, meg Hopkins játékáért, én nem voltam elájulva egyiktől sem. Eléggé untam, csak nem akartam látatlanban törölni a gépemről. Az is hozzájárult, hogy motoros sebességi rekord hajhászásáröl van szó, amit... Több

2019.05.23 MP170506

Egy megindító, felkavaró igaz történet, Anthony Hopkins kiváló alakításával. Bár nem vagyok oda a színészért, de ebben a filmben nagyot alakít. A történet kiváló és a megvalósítás is.

2019.01.06 szabomarc

Aranyos történet, jó megvalósítás, élmény volt nézni igazából a filmet is, pont úgy mint azon belül Anthony Hopkins játékát. Élvezetes filmet hozott össze ismét.

2015.12.27 Ragemarci

Hopkins talán legjobb alakítása(persze mikor nem kannibál),. Érdemes nem előre olvasni a sztoriról, mivel igaz történet és erősen befolyásolja az izgalom és élményfaktort.

2018.07.23 Kis Anna Kinga

Én ki nem állhattam Anthony Hopkinst a Hannibálban nyújtott szerepe miatt, előtte meg nem nagyon ismertem a munkásságát. De ez a film hatalmas pozitív meglepetés volt. Hopkins nem egy sablonos színész, aki minden filmjében ugyanazokat a grimaszokat v... Több

2016.05.21 Vadgazda

Burt Munroe életének megfilmesítése első olvasásra talán unalmasnak tűnhet, de sikerült a filmvászonra vinni azt a rengeteg munkát, kockázatot és diadalt amit egy meglehetősen idős ember véghezvitt egy olyan korban amikor az általa használt vasról már mindenki lemondott. Igazán tanulságos és szerethető film.

2023.01.07 Diabolus

Örök kedvenc

Megható történet a küzdelemről az álmainkért, és hogy nem szabad feladni, még ha a sors akadályokat is gördít elénk. Anthony Hopkins, mint mindig, most is zseniálisat alakít.

2015.06.30 Prücsök

Nagyon jó film! A története megindító és tényleg szemet gyönyörködtető. A hangulata nagyon különleges, magával ragadja a nézőt. Anthony Hopkins alakítás pedig kiváló!

2019.02.06 vyctoria79

Mondhatni utálom a motoros ill. autós filmeket (pl. halálos iramban, stb.), de mivel ez ment a tv-ben és nem volt jobb, gondoltam akár ez is zajolhat a háttérben. Kb. az első 10 perc után már a kanapén ültem és nem tudtam nem odafigyelni a filmre. Ho... Több

2015.07.17 rhamus

Rendkívül egyedi alapötlet, nagyon jó sztori. Ez egy ízig-vérig izgalmas, fordulatos film, egy hihetetlenül jól eltalált szereposztással. A színészek választása is tökéletes. Magával ragadt. Imádtam!

2016.06.11 Mulds

Azt hiszem ez egy tökéletes film. Szerintem hasonló témában nem sok jobb van ennél. Többször is könnyedén nézhető és élvezhető film. Ajánlom bárkinek. Izgalmas és nagyszerű.

2015.08.07 Siriusalias

A filmnek nagyon sajátos hangulata van, leginkább talán a Straight story - Az igaz történet című alkotáshoz tudnám hasonlítani. Jó kis relaxálós nyugalmat sugárzó film, mégis érdekesek benne a konfliktusok. Érdemes megnézni