A messzi dél vadjai

Beasts of the Southern Wild

Dwight Henry egy pékség tulajdonosa volt, ami azzal a hellyel szemben működött, ahol a meghallgatásokat tartotta. Zeitlin szórólapokat tett ki a meghallgatásról a pékségben, és végül meghívta Henryt is felolvasni. Hamarosan azonban Henry péksége átköltözött egy nagyobb helyre, így Zeitlin nem tudta elmondani neki, hogy visszahívták, mert tetszett nekik az alakítása. Mikor végül sikerült megtalálniuk az új pékséget, Henry először visszautasította a szerepet, mert el volt foglalva az új üzlettel. Ezért végül az egész stáb egyszerre felvonult nála, és közösen megkérték, hogy legyen benne a filmben.Szerző: kázsé

A film költségeit a New York-i nonprofit szervezet, a Cinereach fedezte.Szerző: kázsé

A halászós jelenet forgatása közben az egyik stábtag majdnem megfulladt.Szerző: kázsé

A kilenc éves Quvenzhané Wallis a legfiatalabb Oscar-díjra jelölt színész lett.Szerző: kázsé

A rendező, nagy szerepet tulajdonít a film elkészítésében a főszereplő, Quvenzhané Wallis anyukájának, aki végig jelen volt a forgatáson, és tanácsokkal látta el nem csak a gyerekét, de a rendezőt is.Szerző: kázsé

A stáb több, mint fele Louisianából származik.Szerző: kázsé