A rózsa vére

A rózsa vére

Rose Red
JRD

1. évad (2002) - 3 epizód

Kísértet tanyázik a Rose Red kastélyban. Joyce Reardon professzor élete nagy álma, hogy felélessze a kastélyban lappangó természetfeletti erőket. A feladat azonban korántsem veszélytelen, ezért a helyszínen folytatott vizsgálódásába segítőket von be, akik mindannyian rendelkeznek valamilyen paranormális képességgel. Joyce Reardon professzor hamarosan rájön, hogy Rose Red felébresztésének kulcsa az autista kislány, Annie, aki érzelmeivel bármit képes életre kelteni, vagy el tudja pusztítani. Nick, a társaság egyetlen józan tagja számára világossá válik, hogy Joyce csaléteknek hívta a kastélyba őket, s bárkit hajlandó feláldozni a kutatás érdekében. Rose Red lassan felébred, és egyesével támad a betolakodókra.

Rendező: Craig R. Baxley
Forgatókönyvíró: Stephen King
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2002.09.03.

2022.10.12 JRD

Egyik nagy kedvencem ez a film. Többször láttam, és noha már tudtam, mikor mi fog történni, mégis beleborzongtam. Érdemes megnézni. Szóval filmre fel és jó szórakozást!

Érdemes? Igyunk egy Kalumba Madagascart, és döntsük el!

Stephen Kinget, amikor rá volt kattanva a vicces cigikre és egyéb pörgős cuccokra, még jobban érdekelték a paranormális dolgok. Persze erre még rátett nála a pia, és már csak úgy pörögtek az agyában a pici, de annál gyorsabban forgó fogaskerekek. Saj... Teljes kritika

2016.11.16 goat2000

Nagyon félelmetes volt, amikor először láttam, de újra megnézve egyáltalán nem az. Szerintem ez egy nagyon jól felépített, izgalmas misztikus horrorfilm lett.

2015.06.06 VenuszProjekt

Nagyon tetszett ez a mini-sorozat. Talán nagyon picit vontatott, de legalább tovább élvezheti az ember azt a bizonyos hangulatot, amit a film áraszt magából. Mostanában sokszor eszembe jut, pedig nem a közelmúltban láttam, de az az igazság, hogy én i... Több

2015.05.01 wirwil

Érdemes a film előtt megnézni az "Ellen Rimbauer naplója"-t. Bár teljesen más hangulatú, de én örülök, hogy nálam ez volt a sorrend és nem fordítva.

A film nyitójelenetében az a felirat jelenik meg, hogy "Seattle 1991". Rögtön a következő felvételeken a Wenatchee komp látható, amit csak 1998-ban építettek meg és helyeztek szolgálatba.Szerző: Bence377940

A film elején Steve állítása szerint Rose Redet július 1-én fogják lebontani. A film végén, miközben a túlélők Rose Red előtt állnak, elvileg 6 hónappal az események után vagyunk. A gond az, hogy az expedíció az emlékezet napjának hétvégéjén, május végén volt. Ha az építkezést elhalasztották, akkor 6 hónappal később november vége/december eleje van. Tehát Washington államban a karaktereknek télies öltözéket kellene viselnie, ehelyett csupa nyárias ruházat van rajtuk.Szerző: Bence377940

Matt Rossnak híznia kellett, hogy Emeryt alakíthassa; sőt még egy kövérítő öltözéket is viselnie kellett.Szerző: Bence377940

A forgatás 4 hónapon át tartott, míg az utómunka további fél évet vett igénybe. Szerző: dulkap

David Dukes a forgatás ideje alatt hunyt el, miután teniszezés közben szívinfarktust kapott. Szerző: dulkap