A harag: A kezdetek

A harag: A kezdetek

Ju-on: Origins

A legendás Harah franchise újból borzongásra invitálja a horror rajongóit a Netflix eredeti sorozatában...

(hp)

Rendező: Shô Miyake
Forgatókönyvíró: Takashige Ichise, Hiroshi Takahashi
Ország: Japán
Premier: 2020.07.03. | Netflix (2020.07.06.)

1. évad (2020) - 6 epizód

KULCSSZAVAK

2021.04.08 Rea387147

Horror és Japán, megint megcsinálták! (ノ◕ヮ◕)ノ*:・゚✧

Ha horrorról van szó, akkor számomra a japán horrorfilmek ugranak be, hiszen köztudottan a japánok nagyon nagy mesterei a horror műfajnak. Határozottan kijelenthetem, hogy megérte megnézni ezt a sorozatot is. Ugyan a horror kategóriában van elhelyezve, nagyon érdekesnek és izgalmasnak vélem ezt a sorozatot. Persze azt nem mondhatom, hogy nincs meg benne az, aminek köszönhetően a horror besorolást kapta. Inkább úgy fogalmaznám, hogy ez a sorozat inkább szellemileg hat ránk, nem pedig a jump sceares részek miatt nevezhető horrornak. A zenei betétdalok, a színészek játéka és maga történet is remekül illeszkednek egymáshoz, ami különösen dicséretre méltó szempont. Végezetül véleményem szerint az alkotók megint egy remek japán sorozatot hoztak nekünk el ezzel a sorozatban.

2020.11.30 János Antal

Megéri

Én úgy gondolom, mindenképp megérte ezt a hatszor fél órát a sorozat. Engem kifejezetten lekötött, érdekelt, mi történik (és mi történt) a szereplőkkel. Kellően félelmetes, egy átlagos horrornál talán drámaibb a hangvétele. Nekem tetszett.

(2020. 08. 06.)
Van, amiről a századik rókabőrt is érdemes lehúzni
Ha egységként így nem is lesz kirobbanó a Ju-on: Origins, számos jelenetében elveszhetünk. Több

(2020. 08. 25.)
2020 egyik legjobban várt sorozata volt nálam, de nem sok választott el attól, hogy a negyedik rész végére ki is kapcsoljam a teljes érdektelenség miatt – pedig talán pont az utolsó két rész “mentette” meg az 1/10-es értékeléstől, de még ezek kicsit jobban eltalált hangulatával sem ajánlom senkinek. Több