A Bly-udvarház szelleme

A Bly-udvarház szelleme

The Haunting of Bly Manor
Istvaan

1. évad (2020) - 9 epizód

A Henry James 1898-ban írt regényén alapuló film egy nevelőnő történetét meséli el, aki két árváról gondoskodik a Bly-udvarházban. Minden jel arra utal, hogy a vidéki kúriát szellemek lakják, akiket egyedül a gyerekek… Több

Premier: 2020.10.09. | Netflix (2020.10.10.)

2023.02.01 Török389133

Borzasztó unalmas, és értelme sincs sok.

2020.11.16 L.Regina

a nap véleménye

Manor and chill

Bár maga a történet nem tetszett annyira, mint a Hill House-szé, de ez így is megint egy nagyon erős horrorsorozat lett. Jó volt a helyszín és a korszak: az udvarház és környéke gyönyörű és hangulatos, tökéletes melegágy a szellemeknek. Apropó, szell... Teljes kritika

2020.10.29 indingo

Tetszett, hogy különféle időszakokba kalauzolja el a nézőket a sorozat. Izgalmas és helyenként félelmetes, remek atmoszférájú történet. A csavar fordul egyet című történetet már ezerszer feldolgozták, de ez lett eddig a legjobb.

2021.11.12 BoBamburg

Nem annyira jó, mint a korábbi Hill House szelleme, de mindenképp kiemelkedik a sok egyforma horror közül, amiket ma gyártanak. Helyenként kicsit lassú, néha megül a történet, de tényleg szuper kis sorozat. Plusz meglepő módon jobb lett ez a feldolgozás, mint az eredetiül szolgáló regény. Szerintem legalábbis.

2020.10.23 Bazzzsi

Nekem jobban tetszett, mint az első évad. Az ötlet jó, hogy több színész aki az első évadban szerepelt, a másodikban is játszik. A hangulata nagyon bejött.

2019. feburár 21-én jelentette be a Netflix, hogy új címmel, új történetekkel és karakterekkel készül A Hill-ház szelleme második évada.Szerző: hp

A Bly-udvarház szelleme a 2018-as antológia horrorsorozat, A Hill-ház szelleme 'szellemi folytatása'. A két széria kreatív stábját ugyanazok az alkotók erősítik, de a történetek nem kapcsolódnak egymáshoz. Szerző: hp

A sorozat alapjául a The Turning of the Screw című könyv szolgált. Szerző: hp

(2020. 10. 26.)
Szerelem és reszketés a Bly-udvarházban
A Bly-udvarház szellemét kísértethorrorként árulja a Netflix, de valójában a kísérteteknél jóval földhözragadtabb, valóságosabb horrort parafrazál: a múlt érzelmi szellemeinek életünk végéig kísértő átkát. A Netflix sorozata nem félelmetes, inkább végtelenül szomorú és tragikus. Több

(2020. 10. 30.)
Érdemes időt adni neki, nem elkaszálni az első néhány epizód után, illetve túltenni magunkat rajta, hogy nem akarnak minden negyedórában halálra ijeszteni. Ha ezt megtesszük, egy igazán remek filmélménnyel gazdagodhatunk. Több