Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Bates Motel: Psycho a kezdetektől (2013-2017)

Bates Motel

Max Thieriot
Max Thieriot
Vera Farmiga

jfruzsi97   2020. 11. 04.

Érzelmileg elég összetett volt számomra. Hol nyomasztó, hol beteg. Érdekes hangulata van a sorozatnak. Az elején még érdekes volt, de a vége felé már csak azért néztem, mert elkezdtem.

indingo   2016. 11. 18.

Remek hangulata van a sorozatnak, nekem nagyon tetszik. Érdekes a sztori, nem túl szirupos és érzelmes.

Deku   2017. 08. 19.

Fogalmam se volt róla, hogy ez egy előzmény sorozat a Psycho filmnek. Viszont enélkül is teljesen élvezhető és izgalmas darab. Feszültséggel teli és érdekfeszítőek a karakterek.

Szilonka   2017. 05. 23.

Folyamatos bizonytalanságban volt a néző, ami nekem nagyon bejött. Nem volt minden magától értetőd, amit én el is bárok egy minőségi sorozatól. Tetszett.

Bazzzsi   2017. 11. 01.

Egy külön műfajt teremtett a sorozat számomra. Végig van benne valami misztikum, amit nem tudok megmagyarázni. Nem egy pörgős sorozat és annak ellenére, hogy számtalan gyilkosság is történik benne nem egy véres fajta.

TomÁcs   2018. 04. 14.

Nagyon jó ötlet volt az eredeti Psycho filmhez képest, hogy hús-vér formában is megjelent az anyuka. Remek alakítások vannak benne, történetben hű maradt az eredetihez.

VvV   2018. 11. 01.

Mennyire király ötlet már egy 30 évvel ezelőtti filmhez előzménysorozatot csinálni a jelenben. Szuper hangulat, remek karakterek.

A Bates Motel három People Choice-díjat is elnyert kedvenc kábeltévés dráma, valamint kedvenc kábeltévés színésznő (Farmiga) és színész (Highmore) kategóriában.

(jfruzsi97)

A Psycho film valójában Robert Bloch 1957-es, Psycho című könyvén alapul. Bloch a könyv írása alatt Wisconsinban lakott; ez idő alatt tartóztatták le a hírhedt sorozatgyilkost és kannibált, Ed Geint Bloch lakóhelyének közvetlen közelében. Norman karakterét nem a sorozatgyilkosra alapozta, később mégis felfedezte, hogy a kettő közt meglehetősen sok hasonlóság van. Ed Geinnek majdnem azonos a családi története Norman Batesével. Például a gyanúsan elhunyt anyák közösek mindkettőben, és Gein is kórosan a nők megszállottja volt.

(jfruzsi97)

Egy apa-fia páros is játszik a sorozatban, Ian és Keenan Tracey, bár közös jelenetük sosem volt.

(indingo)

A sorozat az alapjául szolágló filmmel ellentétben (Fairvale) egy fiktív városban, Pine Bay-ben játszódik.

Az első évadot Vancouverben, Aldergrove városában forgatták.