Az ördögűző

The Exorcist

1. évad (2016) - 10 epizód
2. évad (2017) - 10 epizód
Alfonso Herrera

A William Blatty regényén alapuló 1971-es kultikus horror, Az ördögűző televíziós adaptációjának főszereplője egy lelkész, aki képes kiűzni a démonokat a megszállt emberek testéből. Tomas Ortega atya a katolikus egyház új reménysége: progresszív, ambiciózus és szenvedélyes. Chicago… Több

Premier (HU): 2017.01.03.

2023.12.15 Farkasember37

5 csillag az 1-re , 4 csillag a második évadra

Az első évad lenyűgözött, megmutatta azt, amit én is így gondoltam, hogy a katolikus szertartások szinte egyenlőek a nullával ördögűzés szempontjából, mivel tudomásom szerint egyedül Jézus nevében lehet ördögöket űzni, az összes többi módszer, mint a Szűz Mária által, a mártírok, angyalok által plusz megannyi litánia által nem lehet kiűzni semmit, maximum felbőszíteni. :D Ezt nagyon jól bemutatja a sorozat, ilyen szempontból a megvalósítás csillagos 5-ös , pláne ezek az úgynevezett átalakult végleges megszállottak, hát ez engem nagyon meglepett, és hihető is, hogy ilyen emberek épültek be a világ vezetői közé! Volt egy-két olyan dolog, ami a második évadban derült csak ki a főszereplőkről, ami nem tetszett, ezért az csak 5/4 es, ha úgy tetszik az első évad 10/10, a második 10/8. :)

Olvastam a kritikákat, és kissé meglepődtem rajtuk, mert amúgy nem volt annyira rossz. Szépen felépített, izgalmas sorozat, amiben kifejezetten jól játszanak a színészek. Ben Deniels különösen jól hozta a karaktert.

2017.04.16 indingo

Elég gyengének találtam az első évadot. Sok logikátlan lépés volt benne, kilógott a félrelépő pap története és kicsit unalmas is volt. Az utolsó két rész izgalmasabb volt, de ennyi.

2019.09.14 Ms. Akárki

Nagyon gyenge és silány minden tekintetben. Majd el aludtam rajta. Sajnos a szereplőgárda sem igen emelt a minőségén. Maximum egyszernézős, ha valaki kedveli az alapszálat.

2017.11.18 Bazzzsi

Az első évadot még megnéztem, de eléggé lightos kis sorozat. Kevés szereplőt mozgat és a sátános szál is eléggé elcsépelt egy idő után, így a most startoló 2. évadot már kihagyom.