Ők (2021)

Them

Kovacs   2021. 04. 19.

Nagyon hatásos, remélem így folytatódik. Minden pillanata valamilyen érzést generált bennem, képtelen voltam nem odafigyelni.

lalikefe   2021. 04. 04.

Minden kimagasló minőségről árulkodik, nagyon rákattantam. Ajánlom megnézni amilyen gyorsan csak lehet.

Annak ellenére, hogy az amerikai rasszizmusról szól a sorozat, a főszereplők többsége angol, kanadai és ausztrál.

(Nk)

A sorozat alkotója és írója, Little Marvin örömmel fogadta a hírt, hogy a horror mestere, Stephen King ezt mondta a sorozatról: "Az első epizód pokolian megijesztett, pedig engem nehéz megijeszteni. Bónusz: Ha még soha nem láttál egy csomó rendkívül hátborzongató fehér hölgyet az 50-es évek ruháiban, itt a lehetőség."

(Nk)

Az elmúlt pár évben a presztízs-horrorokkal párhuzamosan megjelent a fekete-horror új hulláma, amely keretén belül a horror különböző szubzsánereinek eszköztárát felhasználva fekete alkotók mesélnek fekete hősökkel, feketékről szóló történeteket, nem csak feketéknek. Lehet szó slasherről, mint például a Kampókéz felújítás-folytatása, a Mami vagy a Mi; vagy pszichológiai horrorról, amiben a műfaji elemek társadalmi kontextust jelenítenek meg, ahogyan a Tűnj el! esetében; és esetleg még misztikus horrorról, ahogyan azt láttuk a Lovecraft Country sorozatban. Mindezek keveréke az április 9-én debütált, Amazon-gyártású Ők (Them). több»