A stepfordi feleségek

Rendező: Frank Oz
Forgatókönyvíró: Ira Marvin Levin, Joseph Howard
Premier (HU): 2004.10.07.

2020.01.12 uniterra

Az eleje rendesen meg volt csinalva 10:55-ig, amikor is Nicole Kidman uvolt egy nagyot a liftben. Ezutan mintha egy masik lapos unalmas mozi jott volna. A feleig sem tudtam nezni.

2017.02.18 ArpiHajdu és Réci

A férfi-női szerepek változása

Éppen tegnap sikerült a végére érnem a film alapjául szolgáló regénynek, amely egy egy szusszra elolvasható mű. Szemben a filmmel, a regény nem szolgál pozitív megoldással a történtekre. Azzal zárul a sztori, hogy Joanna stepfordi feleség lesz, ő is ... Teljes kritika

2017.08.30 Berto49

Ira Levin (1929-2007) az egyik kedvenc krimi szerzőm, nagyon csodálkozom rajta, hogy ez a könyve és a belőle készült film mindeddig kimaradt nálam, de most a második adaptációt bepótoltam, a könyv pedig a virtuális könyvespolcomon várakozik az elolva... Több

2017.02.02 hszpp

Az egyik kedvenc filmem. Imádom az amerikai álmot megtestesítő cukormázas,nyálas és hamis világot. Tökéletesen szembe megy vele ez a film,és jól arcon köpi:) Nagyon jó színészi játékok vannak benne, a történet pedig korántsem unalmas. Csak ++++!

2019.07.26 Ms. Akárki

Igazi futurisztikus Nicole Kidman film. Imádom. Zsenilás a mögötte rejlő fantázia, hogy egy amerikai tökéletes kisváros, ahogy a befolyásos gazdag férfiak nejeiket tökéletes robotokká cserélték. A színészgárda pedig zseniális. Beszippantja a nézőt a történet.

A film készítői úgy tervezték, hogy megtartják a film alapjául szolgáló regény zárását, a tesztközönségnek azonban állítólag nem nyerte el a tetszését ez a lezárás, így átírták azt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film szerepel az LMBT listán,mely azokat a filmeket tartalmazza, melyekben leszbikus, meleg, biszexszuális vagy transznemű szereplők szerepelnek,illetve a film cselekményére hatással van, ha a filmben azonos neműek közötti kapcsolat létesül.Szerző: mamiéstöti2

A film Ira Marvin Levin azonos című regénye alapján készült. Szerző: rbernadett

John Cusack és testvére Joan Cusack úgy volt, hogy szerepet kapnak a filmben, mint Walter Eberhart és Bobbie Markowe, azonban családi okok miatt vissza kellett utasítaniuk a felkérést. Szerző: rbernadett