A stepfordi feleségek (2004)

The Stepford Wives

uniterra   2020. 01. 12.

Az eleje rendesen meg volt csinalva 10:55-ig, amikor is Nicole Kidman uvolt egy nagyot a liftben. Ezutan mintha egy masik lapos unalmas mozi jott volna. A feleig sem tudtam nezni.

ArpiHajdu és Réci   2017. 02. 18.

A férfi-női szerepek változása

Éppen tegnap sikerült a végére érnem a film alapjául szolgáló regénynek, amely egy egy szusszra elolvasható mű. Szemben a filmmel, a regény nem szolgál pozitív megoldással a történtekre. Azzal zárul a sztori, hogy Joanna stepfordi feleség lesz, ő is ... teljes kritika»

Berto49   2017. 08. 30.

Ira Levin (1929-2007) az egyik kedvenc krimi szerzőm, nagyon csodálkozom rajta, hogy ez a könyve és a belőle készült film mindeddig kimaradt nálam, de most a második adaptációt bepótoltam, a könyv pedig a virtuális könyvespolcomon várakozik az elolva... több»

hszpp   2017. 02. 02.

Az egyik kedvenc filmem. Imádom az amerikai álmot megtestesítő cukormázas,nyálas és hamis világot. Tökéletesen szembe megy vele ez a film,és jól arcon köpi:) Nagyon jó színészi játékok vannak benne, a történet pedig korántsem unalmas. Csak ++++!

Ms. Akárki   2019. 07. 26.

Igazi futurisztikus Nicole Kidman film. Imádom. Zsenilás a mögötte rejlő fantázia, hogy egy amerikai tökéletes kisváros, ahogy a befolyásos gazdag férfiak nejeiket tökéletes robotokká cserélték. A színészgárda pedig zseniális. Beszippantja a nézőt a történet.

clay00   2017. 02. 25.

Imádom, hogy milyen nagy hangsúlyt fektettek a rózsaszín, tökéletes kertvárosi világ kialakítására. Nicole Kidman jó választás főszereplőnek. Érdekes elgondolású világot mutat be.

KATE   2016. 08. 25.

Nagyon király benne Nicole Kidman, és mit is mondhatnék az egész látvány, meg kellékvilág rendkívül pazar. Pont olyan cukormázas, mint a világ, amit bemutat.

A film készítői úgy tervezték, hogy megtartják a film alapjául szolgáló regény zárását, a tesztközönségnek azonban állítólag nem nyerte el a tetszését ez a lezárás, így átírták azt.

A film szerepel az LMBT listán,mely azokat a filmeket tartalmazza, melyekben leszbikus, meleg, biszexszuális vagy transznemű szereplők szerepelnek,illetve a film cselekményére hatással van, ha a filmben azonos neműek közötti kapcsolat létesül.

A film Ira Marvin Levin azonos című regénye alapján készült.

John Cusack és testvére Joan Cusack úgy volt, hogy szerepet kapnak a filmben, mint Walter Eberhart és Bobbie Markowe, azonban családi okok miatt vissza kellett utasítaniuk a felkérést.

A rendező, Frank Oz alaposan átgondolta, hogy feltűnjön-e Katharine Ross és Paula Prentiss cameo szerepben, akik az eredeti filmben is játszottak, végül úgy döntött, nemmel szavaz, mert megítélése szerint rontott volna a film hitelességén.

Nicole Kidman egyből elfogadta a szerepet, amikor meghallotta, hogy Frank Ozzal dolgozhat együtt, ugyanis nagy rajongója Miss Röfinek, és ez volt az egyetlen módja, hogy "együtt dolgozhasson vele". (Frank Oz, Miss Röfi eredeti hangja.)