Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A szerelem hullámhosszán (1993)

Sleepless in Seattle

Crystaldeer   2020. 08. 16.

Nagyon szeretem az 1990-es évek romantikus vígjátékait, és ez is ezek közé tartozik. Akkoriban valami hihetetlen varázsa volt ezeknek a filmeknek, ami a mostani romantikus filmekben már nincs jelen.

indingo   2017. 04. 11.

Az egyik kedvenc romantikus filmem, olyan furcsa, hogy még mindenki milyen fiatal benne. Meg Ryan azóta szépen szétplasztikáztatta a fejét, nem is kap szerepet egy filmben sem.

Sabnock Sanatory   2020. 03. 20.

Örök mondanivaló egy megható köntösben előadva.Két nagyszerű színész nagyon odateszi magát az adott szerepben,ezért is olyan hiteles a mozi. Gyönyörű családi mozi.

Bazzzsi   2017. 11. 01.

Tom Hanks az egyik kedvencen, de manapság már a kora miatt nem nagyon tud ilyen szerelmes szerepeket eljátszani. Kedves a története, igazi romantikus film.

Lonka   2017. 07. 25.

Igazi retro romantikus film. Gyönyörű new yorki helyszínekkel, nagyon helyes az Empire State Buildingen való találkozó is. Szereposztásában kiemelkedő.

Bizsu82   2019. 02. 19.

Annak ellenére hogy nem egy mai film, simán most is megállja a helyét, mai filmekkel vetekszik. Magával ragadó, megfogó történet. Akár többször is nézhető.

zsanett0820   2015. 05. 26.

Ez a film még abból a korból való, amikor tudtak élvezhető romantikus vígjátékokat készíteni. Meg Ryan filmjeit eleve nagyon szeretem, szerintem sokat számított ennél a filmnél is, hogy ő játszotta a női főszerepet. Nem is a sztori az, ami annyira jóvá teszi ezt a filmet, hanem a 90-es évek hangulata és a remek színészek.

A film egyes jeleneteit László Miklós Illatszertár című darabja ihletett.

(indingo)

1993-ban a 8. legtöbb bevételt hozó film volt.

Ross Malinger a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.

Meg Ryan a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.

A jelenet, mikor Tom Hanks és Victor Garber sírnak A piszkos tizenkettő c. film miatt, teljesen improvizált volt.

(kázsé)