Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

A vadászat

Ildikó Bacskai   2020. 10. 30.

A vadászat

Durva film és elképesztő. A mély mondanivaló mellé pedig rettenetesen hiteles mély alakítás társul.

HercegPeter   2016. 12. 04.

Mads Mikkelsen nagyon jó benne. Tetszik a története is. Mindenkinek el kell döntenie kinek hisz. Egy régi barátnak, kedves ismerősre, vagy egy kisgyereknek, akiről senki sem gondolná, hogy hazudhat. Aki egy pillanatra is elhiszi a vádakat, már sosem ... több»

dailyfilmsan   2018. 09. 02.

Mély hatást tett rám a film. Feltárta előttem a hiszékenységet, a kegyetlenséget és az emberi butaságot. Méghogy a gyerek sosem hazudik... még mit nem . Vannak bizonyos részei a filmnek amik eltúlozzák a reakciót és találtam egy kijelentést is ami rö... több»

indingo   2017. 04. 10.

Bennem egy aprócska dolog hagyott mély nyomot a film kapcsán, hogy egy pici hazugság milyen lavinát indíthat el. Nem egészen értem, hogy a kislány miért találta ki a dolgokat, nem igazán volt rá magyarázat.

Deku   2017. 07. 10.

Megindító lett volna maga a történet de a színészi játék nekem nagyon művi volt semmi hiteles... Ennyire gyenge filmet is régen láttam már. Nagyon mély zuhanás volt ez a film habár jónak ígérkezett.

ZeroHero   2019. 09. 25.

Nekem egy kicsit csalodas, hogy nincs vege... Illetve vege van, de nincs befejezve, mindenkinek maganak kell dontenie... S en azt anelkul is meg tudom tenni, hogy ne latnam azt, h a film keszitoi hogy gondoljak.... Mads Mikkelsen atutoen zsenialis, minden egyes rezdulese uzen valamit nekunk es a kornyezetenek is.

Edii   2015. 04. 19.

Zseniális film!! Egyetlen egy problémám volt vele csak: maga a kislány, a kislány tekintete, illetve a kislány szinkronhangja valami iszonyatosan irritáló és idegesítő volt.. de nagyon

Mads Mikkelsen
Mads Mikkelsen

Thomas Vinterbergnek a film alapötletéül szolgáló inspirációval Søren Friis Smith a dán gyermekpszichológus szolgált.

(ps)

A filmet 2014-ben a legjobb külföldi filmért járó Arany Glóbusz-díjra is jelölték.

(ps)

A filmet mintegy 20 millió dán Koronából készítették.

(ps)

2012-ben a Cannes-i Filmfesztiválon Mads Mikkelsen elnyerte a legjobb alakításért járó díjat. A film további két díjat is nyert itt, a zsűri különdíját és a Vulkán díjat, amit a technikusok munkájának elismerése jeléül osztanak.

(ps)

Dánia ezt a filmet javasolta jelölésre a legjobb külföldi film kategóriában a 2014-es Oscar gálára.

(ps)

Ez volt Thomas Vinterberg második filmje, amit beválogattak az IMDB top 250-es listájába.