A Valdemar hagyaték

A Valdemar hagyaték

La herencia Valdemar

Luisa Llorente, egy öreg épületekre specializálódott értékbecslő, aki nemrég egy viktoriánus udvarházba ment, a Valdemar rezidenciához.Miután titokzatosan eltűnt, Maximilian, a vállalata elnöke, felfogadott egy magánnyomozót, hogy segíten megtalálni őt. De hamarosan fel fogják fedezni, hogy ez nem az első eltűnés Valdemar udvarháznál!

Forgatókönyvíró: José Luis Alemán, H. P. Lovecraft
Ország: Spanyolország
Premier: 2010.01.22.
Silvia Abascal
Paul Naschy
Paul Naschy

2023.12.21 Szarka Eszter

Végignéztem/szenvedtem. Az elmesélt történet nem volt rossz. A kivitelezése sajnos borzasztó gyenge. Számomra értelmezhetetlen volt a keret az értékbecslővel. Simán kihagyható.

2018.03.13 respect the movies

Szerintem nem volt egy jó film! Pedig kedvelem az európai filmgyártást, főleg azon belül is a horror és a misztikus filmek, de ez a film sajnos nem volt jó! Szerintem nagyon sok horrorkedvelő azonnal rácsapnak az olyan filmekre, amit úgy reklámoznak ... Több

2018.07.12 vitto

Nem mondanám egy kiemelkedő darabnak a műfajából. A jelmezeket egy kissé kínosnak tartom, nem igazán félelmetes. A történet pedig tele van klisékkel, csak úgy mint a párbeszédek. Nem igazán hagy ki semmit az, aki úgy dönt, nem nézi meg ezt a filmet.

2017.10.11 Nemecsek

Egészen kellemes, szórakoztató film volt, csak nem igazán tartom eredeti ötletnek azt, hogy ott végződik a cselekmény, ahonnét indult. Ez eléggé sablonos. A képi világa tűrhető, bár a felvételeknél néha zavaró maga a szög, amiből felvetették, nem lehet jól "megnézni" a látványt. Ez egy idő után dühítő tud lenni.

A filmnek készült egy folytatása is, A Valdemar hagyaték 2:A tiltott árnyék címen! Valójában a két film történetileg alkot egy nagy egész filmet, csak a készítők két részben mutatták be!Szerző: respect the movies

A filmbéli inast alakító színésznek Paul Nanschy 1934-2009, utolsó filmje ez volt! Szerző: respect the movies

A harag: A kezdetek
Földönkívüli rancs