A rémület háza (2020)

Sergio Castellanos
Sergio Castellanos
Iván Marcos
Bea Segura

Sabnock Sanatory   2021. 08. 23.

Madridban is járnak szellemek

Rögtön a film megnézése után írok, hogy a közvetlenül belém égett képek még frissek legyenek, hátha így precízebb, pontosabb kórképet adok erről a misztikus filmről. Igen, misztikus, nem horror, nem thriller, és főleg nem science fiction a műfaj. Al... teljes kritika»

Caravaggio1978   2020. 05. 23.

Kellemes meglepi

Egész jól összehozott kis történet, kifejezetten jónak mondanám. Nagyon jó a főszereplő, remélem, pár filmben még látni fogjuk.

freeman   2021. 07. 26.

Király film.

Hámori Balázs   2020. 05. 26.

Kicsit csalódtam

Az előzetes alapján és másoktól olvasva azt hittem, ez jobb lesz az átlagnál. Jónak tűnt, az elején kifejezetten tetszett a titokzatosság, de olyan hülyeségeket hoztak elő, amit így 2020-ban nem tudok lenyelni. A végső összecsapás meg egyenesen röhejes volt szerintem. Na szóval a tök random idős hölgy unokája lesz kvázi a bábu a szellem számára (ami biztos jól néz ki, csak rohadt sötét végig, és alig látni a maszkot), és a család tagjait egy pöccintéssel a falhoz szegezi, még az idős hölgyet is majdnem kinyírja, erre mikor a főszereplőnk megérkezik, és azzal fenyegeti meg a szellemet, hogy megöli a kisbabáját (amire a szellem végül is pályázik), simán hagyná neki, pedig minden, amit tesz a főszereplő, annyi, hogy egy törött üveget akar a hasába vágni, és amikor meg is szúrja magát, a szellem legyengül (ezt se nagyon tudtam hova tenni), majd apuka nekifutásból kiugrik a szellemmel, hogy aztán az életbiztosítási pénz kisegítse a családot (nekem ez is baromság volt, de oké). Szóval ez így nekem a többi apró, de idegesítő hülyeség miatt elintézte, hogy az átlagnál magasabbra ne törjön. A színészek egyébként rendben voltak, ahogy a hangok is. Egyszer megnézhető, de semmi különös.

Ximpi   2020. 05. 14.

A történet nem hoz semmi újat, viszont a kivitelezés kiváló, a légkör lenyűgöző, a szellemek nálam kisebb szívrohamot okoztak. Eddig ez a film jelenti számomra az év legnagyobb meglepetését, jár érte a pacsi a spanyoloknak,

migraab   2020. 05. 17.

Pár nap után már valószínűleg emlékezni sem fogok a filmre.

Általában bejönnek a spanyol horrorok, de valahogy ez mégis gyengére sikeredett. Egyszer meg lehetett nézni, de többet vártam :/

zosler   2020. 05. 18.

Egész jól működik a film, még annak ellenére is, hogy elsőre csak egy újabb szellemes horrornak tűnik. Valószínűleg nem ez lesz az év megafilmje, de talán kicsivel több figyelmet érdemelne, ígéretes darab.

A film stábjában olyan horrorfilmes szakemberek is helyet kaptak, akik egyebek mellett Az árvaház és a Mama című horrorok vizuális effektjein is dolgoztak.

A Malasaña utca (a film eredeti címe: Malasaña 32) valóban létezik Madridban, azonban a legmagasabb házszám a 30-as.

A film részben valós eseményeken alapszik.

A film rendezői székét a hazájában, Spanyolországban az egyik legnagyobb fiatal tehetségének tartott Albert Pintó foglalhatta el.

A film vegyes kritikai fogadtatásban részesült. A horror jelenleg 57 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon.

A befejezés és a nagy megfejtés egyértelműen csalódás, de szerencsére ez olyan sokat nem ront az összeképen. több»