The VVitch: A New-England Folktale

Ralph Ineson
Anya Taylor-Joy
Anya Taylor-Joy

New England, 1630: William és Katherine keresztény értékrend szerint neveli öt gyermekét a vadon szélén. Amikor újszülött fiuk rejtélyes körülmények között eltűnik, a család tagjai egymás ellen fordulnak.

(hp)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Kanada
Premier (HU): 2016.04.10. | HBO Max (2021.12.10.) | SkyShowtime (2023.02.14.)

2023.06.14 Erik Csok

Misztikum bőven akad, de több nem

Ha őszinte akarok lenni, ez nem annyira egy jó film. A története szinte semmilyen, ráadásul se eleje, se vége nincs ennek a filmnek, vagyis én ezt éreztem. Megnéztem, vártam, mi lesz a végén, erre semmi. Misztikum van benne, sőt igazából csak az működik benne, de ez kevés ahhoz, hogy én azt mondhassam, „na, ez egy jó film”, mert sajnos nem az. És bár én Anya Taylor-Joyt nagyon kedvelem, a mai generáció egyik legsikeresebb színésznője, ezt sajnos ő sem tudja megmenteni, igaz, itt a színészi játékával semmi probléma nem volt. Én igazából senkinek nem ajánlom. A misztikum mellet még a hangulata az, ami nagyon adja, de több nem. Vannak ettől sokkal érdekesebb és misztikusabb filmek, azt meg, hogy horrornak van feltüntetve, nem értem, semmi ijesztő nincs benne.

2022.06.25 Artemisia

Megérint a gonosz

Robert Eggers már a bemutatkozó rendezésével tanúbizonyságot tett erőteljes rendezői hangjáról, markáns stílusáról és egyedi látásmódjáról. A boszorkány a szuggesztív, zsigeri horror iskolapéldája. 1630-ban járunk, vérzivataros, sötét babonák, hiede... Teljes kritika

Eggers megrendezte... Megrendezte? Hát igen... Beindul, próbál a zsigerekig hatni, de belezavarodunk az egészbe. Mi is történik? Elnagyolt, kissé összecsapott film, és a színészi teljesítmény is erősen közepes. Megnéztem, és igyekszem elfelejteni. :)

2019.08.28 Kóborló

Zsigerekig hatoló, horrorisztikus családi dráma

Úgy másfél évvel ezelőtt volt először szerencsém megismerkedni ezzel a filmmel, és már akkor is egy igencsak rendhagyó alkotásként tekintettem rá, ami számomra teljes mértékben kimerítette a horror (vagy a dráma) kategóriáját. Ehhez persze szükség vo... Teljes kritika

2016.08.26 dulkap

Hiába a remek kritikák és vélemények innen-onnan, számomra a film csalódás. Jól kezdődik és kitűnő az atmoszféra, de aztán igazából nem történik semmi, főleg ami horror lenne. Mikor már valami történik, hirtelen visszatér a film a gyenge középszerbe.... Több

A film két főszereplője az apát alakító Ralph Ineson és az anyát alakító Kate Dickie. Mindketten szerepeltek a Trónok harca című fantasy sorozatban, bár ott közös jelenetük nem volt.Szerző: Kóborló

A film történései, illetve a párbeszédek javarészt korhű írásokon alapulnak.Szerző: Kóborló

A film eredeti címében a VVitch szóból szándékosan hagyták el a W betűt, méghozzá azért, mert az 1600-as években, amikor a film története játszódik, nem igazán volt használatban az írásos feljegyzésekben. Szerző: Kóborló

A film rendezőjének, Robert Eggersnek ez volt a nagyjátékfilmes debütálása.Szerző: Kóborló

(2016. 04. 26.)
Creepyshake: The Witch: A New England Folktale
Eggers előtt a kivitelezés szempontjából kalapot emelek, mert a hangulatot megteremtő helyszín kifogástalan, minden autentikus, az operatőri munka pedig gyönyörű. Több

Értékelés: 7.8/10
(2016. 05. 26.)
The Witch
Példátlanul korhű film, kifogástalan rendezés, hátborzongató atmoszféra és zene, és egy olyan „főgonosz”, akivel rég nem találkoztunk, s akit nem is lehetett volna méltóbban feléleszteni. Több

(2016. 04. 17.)
The Witch
8/10 Akik egyszerűen csak többre vágynak mind minőségben, mind egyediségben a kortárs tucathorroroknál, azok nagyon fogják szeretni. Több

(2017. 02. 19.)
A „mai kor gyermekeinek” valószínűleg nem fog tetszeni, pedig érdemes tenni vele egy próbát. Nem hibátlan, de a maga nemében egyedi. Több

(2016. 04. 24.)
The VVitch
Egy igazi régi vágású paráztatás: egy film, ahol nem az ijesztgetésé a főszerep, s a feszültség kézzel tapintható és bőr alá kúszó. Több