A boszorkány

The VVitch: A New-England Folktale

2023.06.14 Erik Csok

Misztikum bőven akad, de több nem

Ha őszinte akarok lenni, ez nem annyira egy jó film. A története szinte semmilyen, ráadásul se eleje, se vége nincs ennek a filmnek, vagyis én ezt éreztem. Megnéztem, vártam, mi lesz a végén, erre semmi. Misztikum van benne, sőt igazából csak az működik benne, de ez kevés ahhoz, hogy én azt mondhassam, „na, ez egy jó film”, mert sajnos nem az. És bár én Anya Taylor-Joyt nagyon kedvelem, a mai generáció egyik legsikeresebb színésznője, ezt sajnos ő sem tudja megmenteni, igaz, itt a színészi játékával semmi probléma nem volt. Én igazából senkinek nem ajánlom. A misztikum mellet még a hangulata az, ami nagyon adja, de több nem. Vannak ettől sokkal érdekesebb és misztikusabb filmek, azt meg, hogy horrornak van feltüntetve, nem értem, semmi ijesztő nincs benne.

2022.06.25 Artemisia

Megérint a gonosz

Robert Eggers már a bemutatkozó rendezésével tanúbizonyságot tett erőteljes rendezői hangjáról, markáns stílusáról és egyedi látásmódjáról. A boszorkány a szuggesztív, zsigeri horror iskolapéldája. 1630-ban járunk, vérzivataros, sötét babonák, hiede... Teljes kritika

Eggers megrendezte... Megrendezte? Hát igen... Beindul, próbál a zsigerekig hatni, de belezavarodunk az egészbe. Mi is történik? Elnagyolt, kissé összecsapott film, és a színészi teljesítmény is erősen közepes. Megnéztem, és igyekszem elfelejteni. :)

2019.08.28 Kóborló

Zsigerekig hatoló, horrorisztikus családi dráma

Úgy másfél évvel ezelőtt volt először szerencsém megismerkedni ezzel a filmmel, és már akkor is egy igencsak rendhagyó alkotásként tekintettem rá, ami számomra teljes mértékben kimerítette a horror (vagy a dráma) kategóriáját. Ehhez persze szükség vo... Teljes kritika

2016.08.26 dulkap

Hiába a remek kritikák és vélemények innen-onnan, számomra a film csalódás. Jól kezdődik és kitűnő az atmoszféra, de aztán igazából nem történik semmi, főleg ami horror lenne. Mikor már valami történik, hirtelen visszatér a film a gyenge középszerbe.... Több

2018.12.11 mamiéstöti2

Szerintem ez is egy szuper újabb fajta horror. Izgalmas, szuper színészek és a képi megjelenítés is egyedi.

2018.03.08 indingo

Az eleje jól indult, elkezdett érdekelni hogy mi is áll a háttérben. A hangulat, a képek, ez a színtelenség nagyon bejött. Ahogy bontakozott ki a sztori, nálam úgy indult meg a lejtőn is. Az ikrekkel például ki sem derült, hogy mi lett.

2022.05.23 JRD

Vannak ennél jobb "megkísértett az ördög" filmek. Egyszer megnézhető, de ez másfél óra rétestészta, ami belefért volna egy órába is. Elnyújtott, elnagyolt. De ne hallgass rám! Nézd meg és döntsd el magad. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2017.11.20 Deku

Érezhetően közepes szintű a film és nem egy kiemelkedő alkotás de ez nem gond. Ennél szinte csak jobb filmeket láttam meg persze azokat amikre nem emlékszem. Nekem megjárta, bőven nézhető.

2018.04.11 Szilonka

Mostanában elég sok filmben látom Anya Taylor-Joyt. Nagyon tehetséges kis színésznő. A film nekem kicsit zavaros volt, már az elejétől fogva, de azt még betudtam annak, hogy bontakozik a történet.

2019.12.20 elekm90

Robert Eggers-re érdemes lesz odafigyelni, nagyon egyedi hangulatú horrorfilmet (vagy inkább drámát?) készített a család leépüléséről. Bár olykor valóban lassú, egy érdekes próbálkozás arra, hogy más legyen a többi sablon filmnél. 7/10

2018.12.06 harnas1207 Nézhetetlen

Nem tudom miért kellett ilyen stílusba lehozni ezt a filmet. Előzetes alapján egy rettentő ijesztő horrort vártam. itt inkább a hangulat akart nyomasztó lenni, és kialakítani bennünk valami rettegést, de nem sikerült.

2018.03.30 Bazzzsi

Eléggé félelmetes film, még jó hogy nem este néztem. Lélekre ható fajta mert igazából sok mindent nem mutatna, de mégis hátborzongató. Nem lehet tudni, hogy ki a gonosz.

2018.04.20 TomÁcs

A környezet egész egy félelmetes hatást keltett, amit csak fokozott a történet, de valahogy a végével nem voltam kibékülve. Nem volt elég konkrét és kidolgozott, inkább a hatásra mentek.