A boszorkány

The VVitch: A New-England Folktale

2017.03.07 Hedy0809

Jaj... Szeretem az elgondolkodtató filmeket,de ez maga volt a szenvedés. Vontatott...unalmas...lassú...és minek...?? Semmi sem történik. Azért lehet egyedül horrornak nevezni,h elrabolt tőled másfél órát. Gyenge,gyenge,gyenge.

2016.04.19 mrfaktor

Régóta az első olyan horrorfilm, ami napokig nem hagyott nyugodni. Folyamatosan a film képei peregtek a szemem előtt. Nem látványilag felkavaró, inkább az egész történet és az események láncolata az ami kiveri a biztosítékot.

2017.03.20 Zenta

Kicsit csalódott voltam a film után, ugyanis sokkal nagyobb durranásra, félelmetesebb jelenetekre számítottam az előzetes alapján. A történet kissé lapos volt, nem tudta sokáig fenn tartani az érdeklődésemet.

2016.10.24 Manson

Kategóriájában jó thriller. Végig izgalmas és érdekes a történet és magával ragadó a sztori. Látványos, rettegést kiváltó, hozza azt amit a műfajtól elvárok.

2016.12.08 Pappcsino

Bár azt el kell ismernem, hogy a film hangulata és az atmoszférája egészen elképesztő, sajnos elég gyengére sikerült. A történet sem nagy szám, a feszültségfokozás pedig nulla. Sokkal többet vártam tőle.

2017.04.22 jozsagabri

A boszorkány egy hátborzongató horror-thriller. Már az első jelenete is felkelti a figyelmünket, mozgalmas és feszültséget árasztó film, légköre hátborzongató.

2020.07.11 HADNAGY

Look!

Végtelenségig lehetne írni róla de elég ide annyi, hogy a karaktereket nagyon eltalálták. Adott a sztori: Van egy család, amely tagjai szinte mind analfabéta, semmihez nem értő emberek, akik igen nehéz helyzetbe kerülnek miután kitagadja őket a közösségük, vallási okokból. Ez persze okoz némi fejtörést egy erdő szélén, élelem, biztonság, és remény híján. Általában nem hiszünk a boszorkányokban, de mire a film végéhez érünk megváltozhat a véleményünk. A történet egyszerű, de annál izgalmasabb, avégét én egy kicsit átszerkeszteném, de alapjában véve, teljesen befogadható a film. A középkorból származó vallási bigottság és fanatizmus találkozik a sötét mágiával. Hogy melyik győz? Hát az erősebb! Ami itt nem a kereszténységet pártolja.

2023.01.04 barics01

Szerintem ez egy nagyon jó kis horror film volt. És külön öröm, hogy nem jumpscare-rel operált, hanem hangulattal és atmoszférával, ami nagyon nyomasztó és erős a filmben.

2016.11.12 Kristofalmos

Hihetetlen.Nehéz ráérezni a stílusára,de ha sikerül akkor nagyon tetszeni fog.Eszméletlen hogy szinte semmi pénzből egy ilyen mély,ijesztő filmet aikerült készíteniük az alkotóknak és a nyelvezete is "jól áll"neki.De kell hozzá gyomor.

2018.02.13 evlin16

Egyáltalán nem tartom horrornak ezt a filmet, amennyire beharangozták anno annyira rosszra sikeredett számomra. Lehet nem lett volna olyan rossz, ha nincs a rengeteg vontatott semmitmondó felesleges jelenet, ami unalmassá tette.

2017.02.13 gyerekpeti

"Tapasztalt" horror,thriller nézőként már nehezen ijedek meg filmeken . Ez alól ez a film sem volt kivétel (mondjuk ettől senki sem fog) , de ettől függetlenül nagyon jó a film hangulata .

2016.04.19 berryy

Különleges film. Nagyon tetszett, mert más, mint a megszokott filmek. Szép képi világ, a hangulata hátborzongató, a színészek játéka kiváló.

2020.02.26 Ákos Varga

Off, vagy valami olyasmi

A guta kerülget, amikor egy közép vagy újkori film leírásában azt olvasom: keresztény értékrend. NEM! Katolikus értékrend. Tegyük már helyére a dolgokat. Kereszténység már volt Jézus előtt is, volt Péter indította katolicizmus idején is, és van most is. Nem azonos a katolicizmussal.