Acéllövedék

Full Metal Jacket

2016.05.10 Sniper

Kubrickhoz meg kellett érnie a világnak. A mondanivalója mindig olyan súlyos, és ahogy ezt teszi, annyira erőteljes, hogy lehetetlen lenne nem adni neki egy helyet a méltán híres emberek csarnokában. Nem a sztori eredetiségétől lesz olyan jó ez a film, hanem az ő fekete humorától és szigorú fókuszától.

2016.04.21 grigoriy1rem

Nem mondanám realisztikusnak, inkább hiperrealisztikus szürrealizmusnak. Akárhogy is, pszichológiai hadviselése és erőteljes látványereje elvitathatatlan.

2015.10.09 UmpaLumpa

R. Lee Erneyt erre a szerepre teremtették. A többi filmjében is általában katonai alakok formál meg, de egyik se olyan kíméletlenül hiteles, mint ez. Alig bírtam elaludni aznap este, amikor láttam a filmet, őt láttam magam előtt. Kubrick egyik legjobb döntése volt, hogy neki adta ezt a szerepet.

2015.08.06 Keiichi Tsuchiya

A háborús brutalitás megjelenítésének iskolapéldája ez a film. Egyáltalán nem öncélú, és azt sem érzi az ember, hogy fiktív. Annyira nyers és valós, hogy szinte a karosszékből is átélhetővé teszi a háború poklát. Lehetetlen semlegesen maradni, felkavaró jelenetei még évekig elkísérnek.

2016.10.12 csabus

Vajon Ridley Scott látta ezt a remekművet mielőtt megrendezte a G.I. Jane című borzadalmat?

2018.03.02 simorne

Elég gyenge eresztésű film volt, az eleje nagyon jól indul, érdekes, izgalmas, mindaddig, amíg a kiképzőtáborban játszódik, majd nagyon lassú, egyáltalán nem kötött le.