Acéllövedék

Full Metal Jacket

2023.04.01 Filmelemző

Elemzés

Nem sok olyan film van, amely ennyire erősen és valóságosan mutatja be a vietnami háborút. A kiképzéseken pedig a katonákból (emberi mivoltukat semmibe véve) gyilkológépeket faragnak. A kiképzésvezető Hartman őrmesternek pedig olyan nyelvhasználata van, amelyhez foghatót még egy filmben sem hallottunk. A maga nemében a film egyedi és megrázó darab is egyben.

2016.04.13 ArpiHajdu és Réci

Szerintem a háborús filmek kategóriájában egy kifejezetten jó film. Szép bemutatása annak, hogyan kell katonák helyett gyilkológépeket képezni. Hartman őrmester pedig egyszerre zseniális, de gyomorforgató is egyben. Béketűrő embernek tartom magam, de ettől a személytől valószínűleg én is totál megőrülnék.

Nem volt rossz,de nagyon erősen hullámzott a milyensége,és ritmusa.A története teljesen átlagos, a színészi teljesítmények sincsenek topon.Majdnem tucatfilm,de egy leheletnyivel beelőz!

2017.07.10 Deku

Nagyon nem volt a toppon ez a film. A történet eléggé vontatott és ezáltal unalmas lett. Harmat gyengére sikeredett és így nem tetszett. Hiányzott belőle az a bizonyos szikra ami izgalmassá varázsolhatta volna. Nem kedveltem egyszerűen.

2016.10.27 MKristijan

Akár szét is vághatnánk a filmet, egészen másképp hat az első és a második fele. A második kicsit vontatottabb de kellően mély az egész.

2015.02.10 Milanman

A vietnami háború poklának tűhegyes pontosságú, ökölcsapással felérő portréja a kiképzéstől egészen a frontszolgálatig. Kubrick rendezői géniuszának egyik csodálatos darabja.

2019.04.17 MidoD7

Fenomenális filmet kreáltak. Ez a film egyszerűen csodálatos. A sztorija úgy ahogy van felemelő és elképesztő világot tár a néző elé, amivel könnyedén eléri, hogy egyenesen imádja azt. Nekem simán benne van a top 10-ben. Imádtam

2016.02.10 norbi0102

Igaz események reális bemutatása ami nem beszél mellé, kemény és erős film. Meglehetősen brutális ezért csak erős idegzetűeknek ajánlanám. Durva es szokimondo.

2019.12.09 uniterra

Az ormester agybaja

Mivel en is voltam katona, ateltem ezt a fajta kikepzest joval tompabb modorban. Elfogult vagyok, nagyon tetszett.

2017.03.12 NorbiP

Az első fele kifogástalanul jó, de a második viszont laposra sikerült szerintem, ezért 4 csillag. Nem a legjobb háborús film, de egy megnézést megér, főleg az első fele miatt.

2015.06.15 fancsi094

Egyáltalán nem öncélú, és azt sem érzi az ember, hogy fiktív lenne. Annyira nyers és valós, hogy szinte a karosszékből is átélhetővé teszi a háború poklát.

2015.10.16 Blindspot

Ez a film nekem meglehetősen kritikán alul lett. Nehezen emészthető a történet és ugyanakkor unalmas is elég erősen. Nekem tetszett volna, de a sok klisé halmaz elrontotta az egészet.

2017.01.08 vesztingerkitti

Még harminc év távlatából is érdemes megnézni, mert nagyon sok mondanivalója van, igaz értékeket képvisel, izgalmas akciódús és megható drámai jelenetekben gazdag. Jó film!

2015.10.26 Manyi