Acélmagnóliák

Acélmagnóliák

Steel Magnolias

A hat kisvárosi barátnõ élete olyan, mint bármely más amerikai kisvárosi házi- asszonyé. Õk annyival különbek, hogy komolyan veszik barátságukat, és felelõs- séget éreznek egymás iránt. Az összetartás különösen akkor válik fontossá, mi- kor egyikük élete tragikus fordulatot vesz.

(alexxx)

Tom Skerritt
Dylan McDermott
Julia Roberts

2019.11.03 Dada

Én élveztem ennek a filmnek szinte minden percét. Hihetetlenül jól megvan írva. Bár Julie Roberts nekem nem annyira jön be ebben a szerepben, minden mást telitalálatnak tartok, leginkább a dialógusokat.

2015.09.01 Barthy

Hihetetlenül jó film. Szórakoztató és izgalmas. A szereplőgárda nagyszerű, kiváló színészekkel. A történet egyszerű, de leköti az embert. Aki még nem látta annak csak ajánlani tudom, mindenképp meg kell néznie.

2016.10.24 piZZola

Az Acélmagnóliák szerintem az egyik legjobb romantikus film, ami valaha készül. A parádés szereposztás mellett a nagy erőssége a történet, és az, ahogy a leghétköznapibb dolgokat is fajsúlyosan kontextusba helyezi.

Az eredeti színdarabban nincsenek férfi szereplők. Bár a karakterek sok időt töltenek azzal, hogy a férfiakról beszélnek, valójában egy férfi karakter sem jelenik meg a színpadon. Szerző: rbernadett

A készítők azt gondolták, hogy senki nem hinnél el Sally Fieldről, hogy egy 22 éves lány édesanyja, amikor Field elárulta, hogy a valóságban a fia majdnem 22 éves.Szerző: rbernadett

Amikor Bette Davis látta a színdarabot egy Off-Broadway előadásban, úgy gondolta, hogy ebből egy nagyon jó filmet lehetne készíteni. A szereposztás az elképzelése szerint úgy alakult volna, hogy ő játszotta volna Ouisert, Katharine Hepburn Claireet és Elizabeth Taylor lett volna Truvy. Azonban amikor felhívta a jogtulajdonosokat, világossá vált számára, hogy a készítők fiatalabb színésznőket képzeltek el ezekre a szerepekre. Szerző: rbernadett

Eredetileg Winona Rydernek ajánlották Shelby szerepét és a producereket teljesen le is voltak nyűgözve tőle, de végül túl fiatalnak találták a szerephez. Szerző: rbernadett