Agyvadászok

Agyvadászok

Mindwarp

A nukleáris katasztrófa után föld alatt élő, komputerizált álmokkal kiszolgált társadalomban egy nő fellázad a poszt-apokaliptikus világ fennálló állapota ellen, melyben mindenki virtuális valóságban éli életét és a felszíni világ mutánsai közé szökik. A felszínen összejön egy férfival (Bruce Campbell), akivel együtt veszik fel a harcot a mutánsok vérszomjas hordáival.

Premier (HU): 1994.07.28.
Martin Márta

2023.09.23 puszpang

Néha meg kell járni a poklot, hogy értékeljük, amink van.

Ez ebben az esetben nem egy helytálló mondat, mégis ez lehet az egyetlen út a meglévő megtartásához. Hogy az jó, vagy nem, szubjektív. Néhol tetten érhető némi színpadias előadásmód, de pont emiatt szerethető ez a film. Rendesen kihasználták a díszlet minden szegletét. A sztori jó. Ajánlom, aki anno zsinórban nézte a Szív TV és a HTV 30 adásait, melyek nagy mennyiségben sugározták ezeket a filmeket.

2022.02.24 Kóborló

Egy szórakoztató B-filmes sci-fi horror a 90-es évek videokazettás felhozatalából

Régóta tervezgettem már ennek a filmnek a megnézését (ráadásul volt egy olyan gondolatom is a filmmel kapcsolatban, hogy valamikor még a 90-es évek közepe során, amikor megjelent eme produkció idehaza videokazettán, azt gondoltam, hogy volt már szere... Teljes kritika

2015.09.21 bocerkaa

Végül is egy egész korrekt film, remek sminkekkel meg egy picit elszállt történettel, ami annyira mégsem elszállt, hogy teljesen ki kelljen hozzá kapcsolnod az...agyad. Jól szórakoztam és bátran tudom ajánlani bárkinek, mivel egészen eredeti történet és az alakítások is tűrhetőek.

2018.07.15 NEO

Eléggé trash, de az az ízig vérig jól megcsinált, ami szinte minden szempontból megfelel a műfajnak, így a kedvelői garantáltan megkapnak mindent. Nagyon bírtam, kicsit Evil Dead beütése van, de szerintem haláli egy film. :)

A filmet egyből videokazettára adták ki, moziműsorra nem tűzték, viszont jó pár filmfesztiválon bemutatásra került. Szerző: Kóborló

A film főszereplője, Bruce Campbell a forgatások ideje alatt ismerkedett meg Ida Gearonnal, a film jelmeztervezőjével, akit később feleségül is vett. Szerző: Kóborló

A Magyarországon megjelent videokazettából szinte az összes kimondottan véres jelenetet kivágták. Szerző: Kóborló

A film felvételeit mindössze 22 nap alatt rögzítették.Szerző: Kóborló