BoBamburg   2019. 12. 02.

Szeretem David Cronenberg munkáit és látásmódját, mert mindegyik filmnek van egy elég erős hangulata és mondanivalója. Ezzel a filmmel sincs másként, de valami miatt mégse tudott annyira ütős lenni, mint amit vártam volna. Alapötlet amúgy nagyon jó, ... több»

eviestan   2016. 07. 14.

Tök furcsa, hogy ugyanabban az évben készült ez a film, mint a Mátrix. Kábé ugyanarról szól a kettő, csak a Mátrix inkább akciófilm szerű, ez meg inkább a thriller vonalra erősít rá. Szerintem ez az utóbbi jobban illik ehhez a témához, mármint inkább... több»

tamas84   2016. 03. 04.

Zseniális! Annyira kilencvenes évek az egész, vagyis kicsit vicces, kicsit komolyan vehetetlen, de közben meg hatalmas színészi alakítások vannak benne (Willem Dafoe, Jude Law) és a történet is baromi izgalmas és jól összerakott. Minden egyes percét élveztem!

Jennifer Jason Leigh
Jude Law

David Cronenberg állítása szerint a filmet Salman Rushdie muszlim költő meghurcoltatása ihlette.

(kázsé)

Jennifer Jason Leigh épp ezelőtt fejezte be a Tágra zárt szemek forgatásán való munkát. Mikor további felvételekre volt szükség ahhoz a filmhez, Leigh úgy döntött, nem hagyja el ezt, ezért másvalakit vettek fel a helyére a Tágra zárt szemekben.

(kázsé)

A film sok mindent átvesz Philip K. Dick sci-fi író egyik regényéből.

(kázsé)

A filmnek két magyar producere is van (Robert Lantos, Hamori Andras). Egyesek szerint ezért van az X és Z nagybetűvel írva a címben. A kettő közötti betűk épp kiadják az "Isten" szót.

(kázsé)

A filmben egy pontján magyarul beszélnek, Kiri azt mondja, "Köszönöm, köszönöm, köszönöm".

(kázsé)

David Cronenberg első forgatókönyve az 1983-as Videodrome óta.

(kázsé)

Ha nem csíped az undorító, játékosan groteszk megjelenítést, a rendező nem lesz a kedvenced, de ha igen, rajongó leszel, és akkor ez egy kötelező film számodra. több»