Nyugaton a helyzet változatlan

Im Westen nichts Neues

2022.12.11 Hondati

Nyugaton még mindig tudnak filmet csinálni

Féltem a sok negatív kritika miatt, de szerencsére nem hallgattam rájuk, mert a film zseniális! Sokkal élvezhetőbb remake, mint elődjei.Nem is igazán ecsetelném tovább, mert a technika adta lehetőségeket remekül használták ki. Így ez top 10 film lett.

2022.12.22 Szentgróti Patrik

Elég vegyes érzésekkel vagyok teli a film megnézése után, erre tényleg az a véleményem, hogy nem mondhatnám rossznak se, jónak se, a sztori eléggé hullámzó, hol be lassul, hol felgyorsul, igazából karakterfejlődés sincs benne, ezt a filmet bő másfél ... Több

2022.11.07 Findzs

Profi

Nem igazán lehet belekötni. Remek rendezés, színészi játékok és a zene is egyedi, illik a filmhez. Talán a karaktereket jobban is megismerhettük volna. Teljesen mindegy volt, éppen ki hal meg. Nekem emiatt pl. az 1917 jobban tetszett. 8/10

2022.10.30 Tibor397141

Féltem megnézni, főleg az 1917 után, ami egy hatalmas csalódás volt. De ez a film fantasztikus! Nem követi a könyv fonalát szorosan, de nagyon jól összerakott film lett. A szereplők, a zene, a látvány, a karakterek fejlődése, mind tökéletes volt számomra, csak ajánlani tudom!

2022.09.21 philboy

Annyira hihetetlen, az operatőri munkától kezdve a zenén át a színészi játékon át a speciális effektekig, a ruhatárig és mindenig, ami egy film elkészítéséhez szükséges. Tökéletes.

2023.07.02 Juli@

Maradj a könyvnél!

Természetesen megnéztem a filmet, de kb. negyven év távlatából is úgy gondolom, messze nem adta át nekem a könyv mélyen megérintő érzéseit. Persze csodás a képi világ, a borzalmak bemutatása, zene stb. De nálam jó indulattal is csak 4/5. Az 1917-hez kár volt hasonlítani, mert az egy gyönyörű film.

2023.11.14 HungarianVoice

A „Nyugaton a helyzet változatlan” semmi újat nem hoz a zsánerben. A vizuális design/fényképezés kellően hátborzongató, de hiányoznak a filmből azok a karakterek, akik berántják a nézőt a történetbe; ráadásul az utolsó fél óra eseményei már a bugyuta túlzás kategóriájában mozognak.

2022.10.28 alien007

Nem találtam benne hibát. Az operatőri munka, a színészi játék, a díszlet és a háború brutalitásának ábrázolása egyszerűen tökéletes volt. Nincs benne dicsőítés, tragikusnak, de igaznak érződik. A könyv eredeti szerzője a lövészárkokban szerzett szem... Több

2024.02.06 Tímea Penk

szerettem

2022.12.26 barics01

Számomra az idei év filmje volt. Aki szereti háborús filmeket, az ne hagyja ki. Tud a Netflix, ha akar.

2022.11.12 Rics

Zseniális érzelemvilág közvetítése

Remek érzelmi közvetítést nyújt a film végig, kiváló alkotás látványra is. Mielőtt megnézitek, otthon mindenkit öleljetek meg, és úgy és merüljetek el a filmben. Értékessé válik minden, ami jelenleg körbe vesz.