Amélie csodálatos élete

Le fabuleux destin d'Amélie Poulain

2016.08.24 Emma109

Különleges elemekkel feldúsított film érdekes történettel. érdemes megnézni.

2016.12.15 Maxima

Igazi romantikus dráma, kategóriájában 100%-ban megállja a helyét. A műfaj kedvelői nem fognak csalódni benne. Magával ragadó, érzelmileg hatásos igazi dráma.

2018.07.09 bbozsi

Két óra életvidámság, könnyed francia életszeretet, báj, móka, kacagás. Ritkán épül be egy film ennyire egy népről alkotott képbe világszerte.

2016.04.22 nagyniki987

Elvont és kicsit bizarr, de ha olyan szemmel nézed és van hozzá hangulatod, akkor érdemes megtekinteni, mert van mondanivalója, és ad egy kis plusszt a tipikus amerikai filmekhez viszonyítva. Jók a szereplők, helyükön vannak a karakterek.

2019.01.08 urbanistaa

Nekem az Amélie csodálatos élete kissé elvont, túlhúzott film volt, nem igazán jött be a stílusa, idegesített a főhős karaktere és a mondanivalója sem jött át teljes mértékben.

2016.04.29 Cordelia Bennett

Alapmű. Furcsa, édes, vicces, groteszk, romantikus és megható vígjáték. Francia, így egyeseknek nehezen emészthető, de én nagyon szeretem. A kislány Amelie gonoszkodásai telibe találnak, a kertitörpe kalandjai zseniálisak, a felnőtt Amelie finom jótékonykodásai szívet melengetőek.

2015.06.26 Mócii

Nekem annyira nem jött be ez a film. Szerintem eléggé sablonos, sok újat nem tudott mutatni. A színészekre nincs panaszom, ők nagyon jól hozták a karakterüket. De ez sajnos kevés.

2016.02.09 Galway

Nagyon furcsa film, nekem kicsit művészi már, egyszerűen nem tudok azonosulni a szereplőkkel. Kicsit teszetoszák, és ügyetlenek, de összességében egy aranyos film.:)

2024.02.01 Sandor

Tautou

Itt szerettem bele Audrey Tautou-ba. Az egész mesevilág magával ragadó.

2016.05.09 Kutyus

Igazi romantikus dráma. A műfaj kedvelőinek biztosíóan tetszeni fog, hiszen egy igényes és magával ragdó film. A színésznő karaktere nagyon jó választás a szerepbe!

2015.02.20 Faarkaas

Valódi romantikus, aranyos, kellemes film, de ugyanakkor egyedi, nem sablonos. Tetszett és ajánlani tudom a kategória kedvelőinek, és akik nem pörgős, fordulatokkal teli filmre vágynak, mert nem az, de van egy egyedi hangulata!

2021.02.11 László Kakuk

Egy költemény

Egy költemény jó ritmussal, lényeglátó megjegyzésekkel és emberi szeretettel. Na és szerelmi romantikával.

2015.01.25 andy07

Csodálatos jó film, érdekes. elkápráztatott.

2016.03.09 Vibozsofi

Érdekes, egyedi humorú és felfogású film, nem egyszerű karakterekkel. Élmény volt megnézni, mert másabb mint a megszokott sablonos filmek, adott valami plusszt, ami maradandó élményt nyújtott.