Micsoda nő

Pretty Woman

Julia Roberts
Richard Gere
Julia Roberts

Edward Lewis, a sikeres és jóképű üzletemben Los Angelesbe utazik, és az egyik este megismerkedik egy örömlánnyal, Viviannel, aki még új a szakmában. A férfi másnap minden hátsó szándék nélkül felajánlja a nőnek, hogy legyen a partnere az üzleti héten, Vivian pedig örömmel fogadja el az… Több

Premier (HU): 1990.08.09. | Disney+ (2022.06.14.) | Netflix (2023.12.23.)

2022.04.17 dandelion1983

Ha jól emlékszem, a '90-s években körülbelül harmincszor láttam ezt a filmet, de mindig nagyon tetszett. Érdekes volt most, felnőtt fejjel újra elővenni. Most sem okozott csalódást. Julia nagyon szép ebben a szerepben, Richard pedig tökéletes mellett... Több

2021.12.08 Dorkateo

Műfajában kiemelkedő alkotás. Garry Marshall a romantikus, habos-babos hálivúdi meséiről ismert. Tökéletesen komponálja a modern mese szívhez szóló elemeit szerethető egésszé. Az ősi mesék szegény lány archetípusa és felemelkedéstörténete többször is... Több

2015.04.18 rbernadett

Akárki akármit mond az egyik legkedvesebb film a filmgyártás azon időszakából, amikor még nem a testiséggel és szexualitással akarták a képernyők elé vonzani a nézőket, függetlenül attól, hogy a történet főszereplője egy prostituált. A történet, a finom humor és a zene abszolút elragadó. Ezerszer láttam.

2016.05.18 MP170506

Örök kedvenc! Igaz, hogy sablonos, kiszámítható, de valahogy mégis belopja magát a néző szívébe. A két főszereplő pedig már itt is bizonyítja, hogy mennyire kiváló színész. Én nagyon szeretem aranyos, vidám, érzelmes film!

2019.07.19 Ms. Akárki

Igazi klasszikus stílusteremtő romantikus film. Rengetegszer láttam már és még mindig olvadozok tőle. Julia Roberts tökéletes választás volt. Nagyon jól működik a kémia a filmben és ez adja a film varázsát. Érzelmes, megható történet. Hétvégi kikapcsolódásnak tökéletes választás.

Julia Roberts a Micsoda nő sikere után két éves szünetet tartott a karrierjében, mert nem szerette volna, ha a "romantikus filmek színésznőjeként" skatulyáznák örökre be. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film szerepel Steven Jay híres "1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz" című listáján.Szerző: phanzetomox

Az eredeti tervek szerint a film nem egy romantikus vígjáték lett volna, hanem egy komoly dráma egy drogfüggő prostituáltról. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A hajléktalan, aki Edwardot útba igazítja valójában Gary Marshall, a film rendezője.Szerző: ArpiHajdu és Réci