Az ördög jobb és bal keze

Lo chiamavano Trinità...

2024.04.05 FREEWAY

Egy könnyed, humoros olasz westernfilm, aminek a fő vonzereje a főszereplők közötti dinamika és a humoros, akciódús helyzetek, amelyekbe keverednek a történet során.

2019.04.09 Thibo84

Az első film, amiben felismerik a párosban rejlő hihetetlen lehetőséget. Számtalanszor láttam, de nem tudom megunni, és ehhez hozzájárulnak a zseniális szinkronhangok is. Jó a humora, számtalan megnézés után is megmosolyogtat.

2021.07.13 Laca//Ho/rr/oR//

A jó öreg western - hagymás bab kombináció, pofonokkal fűszerezve

Máig képes vagyok megnézni, pedig már rengetegszer volt alkalmam az évek során megnézni az ikonikus párost, Terence Hillt és Bud Spencert. Tény, hogy ugyanarra a sémára épül minden filmjük, de képtelenség megunni, aki szereti a két imádnivaló színészt. Kiemelném a másik legendás párost, Bujtor István és Ujréti László színművészeket, akik remek szinkronhangok voltak a legendás színészek filmjeiben. A páros első filmje, amely meghozta számukra az igazán nagy áttörést, és többek között ezért is az egyik kedvencem tőlük, hiszen mondhatni beléjük "égett" a vadnyugati stílus, és egészen jól állt nekik. Ahhoz képest, hogy vígjáték, igaz történet alapján dolgozza fel a magát a történet lényegét, miszerint el akarják üldözni az ártatlan telepeseket a földjeikről. Ennél a résznél is jól mutatkozik meg a páros személyisége, miszerint Hill volt mindig is a laza, vicces, csibész karakter, míg Spencer volt a morgós, dühös karakter, akit a pénz és az étel érdekelt. Nagyon jó kis történet csupa remek, humoros jelenettel, és persze a jól megszokott pofozós részekkel, amik nem maradhattak ki. A mai napig megállja a helyét, és imádtam, amilyen jóízűeket tudtak enni.

A híres spagetti-western,aminek egy mintadarabja ez a mű. Zsenik,akiken felnőttem. Pofonok,kissebbek,nagyobbak,vér nélkül,és mindíg vicces formában! Kedves kis film.Sokszor nézhetős!

2017.07.10 Deku

Teljesen lényegtelen hány Bud Spencer film van az összes ugyanarra a sémára épül. Szinte semmi különbséget nem fedezek fel. A humor ami ha van benne kimerül a pofozkodásban ami nem vicces.

2018.11.25 HE7EDIK

Felejthetetlen klasszikus, amit akárhányszor néz meg az ember, mindig ugyanolyan jól szórakozik.

2018.07.18 Norbert93

A spagetti-western műfaj koronázatlan királya. A legtöbb jelenete sablonos és egyszerű, mint a faék, de a westernek és az amerikai sznobizmus parodizálása, a megunhatatlan pofozkodós jelenetek és aranyköpések mégis kultuszfilmmé tették kis hazánkban. A nyitójelenet pedig mindent visz.

2023.03.09 Informer2

Az ördög jobb és bal keze egy 1970-ben készült olasz westernfilm, amelyet Enzo Barboni rendezett. A film a spaghetti western műfajának egyik legjobb példája, a főszereplők Terence Hill és Bud Spencer pedig kiemelkedő alakítást nyújtanak. A történet e... Több

2018.05.11 Filmelemző

Megunhatatlan nagy klasszikus a vígjátékok és a Bud Spencer - Terence Hill filmek között, nálam az első ötben szerepel. A pofozkodós jelenet a szektások táborában a Mescal nevű mexikói bandita embereivel, egészen zseniális. Amikor először láttam kisg... Több

2016.10.14 TribeBubu

Mit is lehetne írni egy ilyen klasszikusról? Lassanként fél évszázaddal ezelőtt készült, de még mindig szórakoztató. Fenomenális westernkomédia, mint bármelyik Spencer-Hill darab a műfajban. Óriási beszólások, vicces pofonok és még a sztori is megáll... Több

2023.04.16 Gamehun638

A spagetti western korszak kiváló lezárása. Humoros, akciós. Minden benne van, aminek benne kell lennie. Igazi örökzöld.

2017.05.29 Zoer8993

Kifejezetten utálom a Bud Spencer filmeket nekem mindegyik sablonos és unalmas története van. A humora pedig végtelenül sekélyes és semmi eredeti nincs benne.

2017.06.02 szkodvig

a spagettiwesternek koronázatlan király ez és a második része is. Tele ökör poénokkal és nagyon jó bunyókkal. Aki csak egy jó vígjátékra vágyik és nem látta még az ne habozzon,természetesen Bs-Th rajongóknak kötelező!:)

2016.09.05 Nnoorraa

Nagyonis hozzák a formájukat a fiúk ebben a filmben is. Viccesek, karakteresek és jól alakítanak. Pörgős, laza vígjáték, amit végig lehet nevetni, nem csalódtam benne.