A film összbevétele 226 945 087 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 138 838 232 forintot termelt. A hazai mozik összesen 97 647 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.
Az elején a kávézóval szemközti ház falán van egy fekete szív graffiti. De amikor Baby meglátja a lányt, a szív már piros színű.
Az elején, a főcím alatt, amikor Baby elmegy kávéért, az utcán a graffitik mind az éppen hallható dal odaillő szövegei.
A film költségvetése 34 millió dollár volt.
Bár az autós jelenetekben kaszkadőrök vezettek, illetve speciális autókat alkalmaztak, a színészek a valósághűség miatt a kormány előtt ültek, és minden egyes mozdulatot be kellett gyakorolniuk. Hogy még személyesebbé váljon a forgatás, Edgar Wright gyakran beült a színészek mellé a forgatókocsiba, és onnan figyelte az eseményeket.
A filmet eredetileg Los Angelesben forgatták volna, ám végül adózási okok miatt Atlanta mellett döntöttek. E miatt a cselekmény helyszíne is átkerült Atlantába, így Edgar Wright felfogadott egy helyi forgatókönyvírót és helyszínszakértőt, hogy a sztorit atlantaivá varázsolja.
Lily James úgy kapta meg a szerepet, hogy nem készült közös próbafelvétel filmbeli partnerével, Ansel Elgorttal. A rendező külön-külön hallgatta meg őket és egyből tudta, hogy nagyszerűen fognak mutatni egymás mellett a filmvásznon.
Mivel a filmben a zene nemcsak aláfestő jelleggel bír, a benne szereplő dalok jogait hamarabb megvásárolták, mint ahogy a szereplőket kiválasztották volna.
Ansel Elgort a valóságban képzett zenész és táncos, aminek valószínűleg komoly hatása volt arra, hogy éppen rá esett a rendező választása Baby szerepére.
Több utalás is megfigyelhető a filmben a Vissza a jövőbe trilógiára. Kevin Spacey karakterét Dokinak hívják, Jon Bernthal karakterét pedig Griffnek. Flea pedig, aki a Vissza a jövőbe második és harmadik részében Needlest alakította, a Nyomd, bébi, nyomdban is feltűnik.
Emma Stone neve felmerült Debora szerepére, de a Kaliforniai álom forgatása miatt nem vállalta a szerepet.
A film címét Simon & Garfunkel Baby Driver című dala ihlette, amely az 1970-ben megjelent, Bridge over troubled water című albumon található. A dal a film végén, a stáblista alatt hallható.
Az első forgatási napon, amikor Jamie Foxx a monitorokon keresztül figyelte Jon Hammt, csak annyit mondott: "túl jóképű", aztán kiment a helyiségből.