Advertisement

CJ Jones
Lanny Joon

Jackynee   2020. 03. 27.

Nagy kedvenc lett!

A magyar cím, mint azt az eddigiek során megszokhattuk nagyon eltalált lett. Először gondoltam, egy "zs" kategóriás pornó filmre, mint egy rendes alkotásra, de ez persze fantáziától függ. Maga a végeredmény nekem nagyon tetszett, a történet nem egy atomfizikai egyenlet, de azért tartogat meglepetéseket. A főszereplő Baby karakterének történetét követhetjük, egy okos, de rossz gyermekkorral rendelkező egyén, aki kényszerből tagja egy bűnszervezetnek. Később tartozása után sem ereszti el a fiút, így továbbra is benne kell lennie a játékban. A történet során derülnek ki további infók a múltjáról és a fülzúgásának eredetéről. A főszereplő fülzúgásban szenved, ezért állandóan zenét hallgat, hogy elnyomja a zajt. Nem szeretnék semmit lelőni a filmből, egy remek alkotás lett, én mindenképpen ajánlom megnézésre.

ArpiHajdu és Réci   2017. 07. 09.

Egyénisége van a filmnek

Az idei nyár, sőt az év meglepetésfilmjében egy bizonyos dolog azonnal elnyerte a tetszésemet: az alapkoncepció, amelyben a filmzene más jelentéssel bír, mint puszta aláfestés, vagy hangulatteremtés. Kifejezetten a zeneszámokra koreografált jelenetek vannak, és ráadásként iszonyú hatásosak is (egy cikkben olvastam, hogy a rendező minden egyes, a filmben szereplő dalt pontos megalapozottsággal választott ki, s hogy még a szereplőválogatások meg sem kezdődtek, de a zeneszámok már megvoltak)! Így szerintem nem túlzás kijelenteni, hogy a filmzene már-már egy önálló szereplőként funkcionál a filmben. Zenében tehát überkirály, az üldözős jelenetei is profi módon vannak megkoreografálva, de mindez ... több»

Shelby07   2018. 01. 05.

Egy kicsit lassan indult be a történet, de a közepétől érdekessé kezdett válni, és onnantól a végéig lekötötte a figyelmem. Nem mondom hogy a kedvenc filmemmé vált, de egyszer mindenképp érdemes megnézni!

indingo   2019. 11. 11.

Meglepően jó film, szuper kis zenékkel. Nagyon egyben volt a története, bár volt benne egy kis Bonnie és Clyde. A főszereplő is nagyon karakteres lett.

Orosz István   2017. 07. 17.

Ez valami nagyon ütős film, lett, a Sony most nagyot alkotott. Volt benne humor akció, egyébként Baby karaktere sem volt egy átlagos. Nálam az idei év eddigi legjobb filmje lett, mindenkinek csak ajánlani tudom.

Olyan ez a film, mint egy autósüldözős akciómusical, ahol a dalok nem kilógnak a film cselekményéből, hanem szerves részei annak. Az év eddigi legszórakoztatóbb, leginkább magával ragadó mozis élménye a Baby Driver. Érdemes elmenni rá? Szép költői kérdés. 8,5/10 több»

Én nagyon jól szórakoztam a filmen és végre valami, ami nem veri le a saját maga (és nyilván rendezőjének életműve alapján) által állított magas lécet. Nyugodtan üljetek fel a hype vonatra. Ennél nehezen hiszem, hogy dögösebb, viccesebb, akciódúsabb, lazább és élvezetesebb filmet fogunk még látni idén. több»

A Nyomd, bébi, nyomd olyannyira markáns szellemiséggel bír, hogy az ilyen apróságok aligha tudják kibillenteni a nézőt - minden képkockából sugárzik, hogy Edgar Wright pont ilyennek álmodta meg a filmet, ami nem biztos, hogy huzamosabb ideig emlékezetes élményt fog nyújtani, de minimum néhány napig kizárt, hogy ne az itt hallott zenék pörögnének a fülünkben. több»

A film összbevétele 226 945 087 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 138 838 232 forintot termelt. A hazai mozik összesen 97 647 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az elején a kávézóval szemközti ház falán van egy fekete szív graffiti. De amikor Baby meglátja a lányt, a szív már piros színű.

(Zsu8004)

Az elején, a főcím alatt, amikor Baby elmegy kávéért, az utcán a graffitik mind az éppen hallható dal odaillő szövegei.

(Zsu8004)

A film költségvetése 34 millió dollár volt és jelenleg 226 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)