Nyomd, bébi, nyomd

(Baby Driver)

ArpiHajdu és Réci  2017. 07. 09.

Az idei nyár, sőt az év meglepetésfilmjében egy bizonyos dolog azonnal elnyerte a tetszésemet: az alapkoncepció, amelyben a filmzene más jelentéssel bír, mint puszta aláfestés, vagy hangulatteremtés. Kifejezetten a zeneszámokra koreografált jelenetek vannak, és ráadásként iszonyú hatásosak is (egy cikkben olvastam, hogy a rendező minden egyes, a filmben szereplő dalt pontos megalapozottsággal választott ki, s hogy még a szereplőválogatások meg sem kezdődtek, de a zeneszámok már megvoltak)! Így szerintem nem túlzás kijelenteni, hogy a filmzene már-már egy önálló szereplőként funkcionál a filmben. Zenében tehát überkirály, az üldözős jelenetei is profi módon vannak megkoreografálva, de mindez kevés lenne, s szerencsénkre a rendező nem is elégszik meg ennyivel: ütős dialógusok és rendesen megírt karakterek! Akárhogy is nézem, ennek a filmnek valami elképesztő hangulata van. Ahogy felpörögnek az események már az első jelenetben, azt tanítani kellene minden akciófilmet gyártó rendezőnek: így kell megalapozni egy ilyen mozit! De ez még csak a kezdés, Wright nem fél olyasmiket alkalmazni, mint az egysnittes jelenetek (például Baby kávéért megy egy sikeres akció után), ráadásként egy olyan akciófilmben ahol létfontosságú, hogy milyen a vágás (félreértés ne essék: nagyszerűen vannak megvágva a szcénák, amelyhez legalább ugyanilyen színvonalú fényképezés is párosul). Véleményem szerint Bébi karakterében nem kicsit visszaköszön a Ryan Gosling által alakított Sofőr a Drive-ből: egy ugyanolyan szűkszavú, de autóvezetésben profi csávó, akinél szintén fontos szerepet játszik nemcsak a szerelem, hanem a szeretet is ahhoz, hogy másképp viszonyuljon a munkájához. Ám amíg Winding-Refn filmje nem tudott megfogni, addig a Nyomd, Bébi, nyomd! úgy beszippantott, hogy a végén legszívesebben kifizettem volna még egy vetítést, ilyet pedig idei film még nem tudott nyújtani számomra. Ezek mellett nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem, hogy bár valóban Bébi karaktere van a középpontban, de a mellékszerepek is rendben vannak, a sztárok nemcsak a nevükkel vesznek részt a filmben, hanem érdemi játékkal, speciel nagyon örültem, hogy Jon Hamm nemcsak egy Don Draper-féle figurát tud hozni, s Jamie Foxx is nagyon élvezhette a ripacs bankrabló karaktert. S a csajok is hozzák, amit hozniuk kell, Eiza González-t Darling szerepében kifejezetten kedveltem. És ami még inkább az átlag akciófilmek fölé emeli ezt a mozit az az, hogy még a befejezése sem elcsépelt, sőt kifejezetten szimpatikus. Nem csinál belőle egy nyálas hollywoodi végkifejletet, amelyben hőseink mindent megúszva belehajtanak a naplementébe, hanem mindenki megkapja azt, ami jár neki, s így sokkal valószerűbbé válik a történet. Összegezve: nemcsak a karaktereknek, hanem az egész filmnek megvan az egyénisége, s példaként szolgálhat arra nézve, hogy egy sima autós üldözéses mozit is lehet kreatívan kivitelezni. A nagyszerű látványa és a dübörgő zenéje miatt pedig nagyon erősen ajánlott moziban megtekinteni!

lord777  2017. 06. 29.

Ez a film egy hatalmas energiabomba, egy akciószimfónia, ami az első percben beszippant, aztán az utolsó utániban sem képes elengedni. Elképesztő mozi volt, nálam egyértelműen az év eddigi legnagyobb meglepetése!

Orosz István  2017. 07. 17.

Ez valami nagyon ütős film, lett, a Sony most nagyot alkotott. Volt benne humor akció, egyébként Baby karaktere sem volt egy átlagos. Nálam az idei év eddigi legjobb filmje lett, mindenkinek csak ajánlani tudom.

Deku  2017. 07. 23.

Sikerült a filmet moziban megnézni és azonnal elmondható róla, hogy tuti moziban nézős. Azt vettem észre, hogy a film egyik pillanata sem olyan ahol unatkozni lehetne. Végig pörgős és izgalmas, ezen kívül szép számmal akad benne humor is az ízléses fajtából. A zene pedig itt kiemelkedő szerepet kapott. Remek színészeket találtak ehhez a filmhez. Nem is kell jobb film. Eszméletlen alkotás.

Berto49  2017. 07. 09.

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy kuponnal, ezúton köszönöm! Sajnos már kinőttem abból a korosztályból, akiknél az ilyen jellegű akciófilm a „tuti nyerő”, bár el kell ismernem, hogy a készítők beleadtak apait, anyait. Meg is adom a tőlem maximálisan várható - erősen jóindulatú - négy csillagot! Azt hittem, hogy a főhős (Ansel Elgort) abszolút kezdő, de nagyot tévedtem, amikor utánanézve láttam, hogy négy éves működése alatt ezen kívül már szám szerint kilenc filmben játszott. 23 évesként fizikai adottságai révén húsz alattinak látszik. Ezt a sofőrzseni figurát jól alakította, szinte hihető volt (kis jóindulattal), hogy létezhet ilyen tehetséges autóvezető. Az viszont nagyon érdekelne, hogy a forgatás alatt hány új autót küldtek a roncstemetőbe. Kevin Spacey (K- PAX, Kikötői Hírek, Amerikai szépség, Közönséges bűnözők, stb.) régen a nagy kedvenceim közé tartozott, de sajnos ő is, mint. N. Cage lejtmenetbe kapcsolt, és már szinte csak a manírjaiból él.

Herman \'Flea\' Clifton
Lanny Joon
Herman \'Flea\' Clifton
CJ Jones
Lanny Joon
Movieaddicts: Nyomd, bébi, nyomd
Olyan ez a film, mint egy autósüldözős akciómusical, ahol a dalok nem kilógnak a film cselekményéből, hanem szerves részei annak. Az év eddigi legszórakoztatóbb, leginkább magával ragadó mozis élménye a Baby Driver. Érdemes elmenni rá? Szép költői kérdés. 8,5/10
Filmérték blog: Nyomd, bébi, nyomd
Én nagyon jól szórakoztam a filmen és végre valami, ami nem veri le a saját maga (és nyilván rendezőjének életműve alapján) által állított magas lécet. Nyugodtan üljetek fel a hype vonatra. Ennél nehezen hiszem, hogy dögösebb, viccesebb, akciódúsabb, lazább és élvezetesebb filmet fogunk még látni idén.
Smoking Barrels: Nyomd, bébi, nyomd
A Nyomd, bébi, nyomd olyannyira markáns szellemiséggel bír, hogy az ilyen apróságok aligha tudják kibillenteni a nézőt - minden képkockából sugárzik, hogy Edgar Wright pont ilyennek álmodta meg a filmet, ami nem biztos, hogy huzamosabb ideig emlékezetes élményt fog nyújtani, de minimum néhány napig kizárt, hogy ne az itt hallott zenék pörögnének a fülünkben.

Bár az autós jelenetekben kaszkadőrök vezettek, illetve speciális autókat alkalmaztak, a színészek a valósághűség miatt a kormány előtt ültek és minden egyes mozdulatot be kellett gyakorolniuk. Hogy még személyesebbé váljon a forgatás, Edgar Wright gyakran beült a színészek mellé a forgatókocsiba és onnan figyelte az eseményeket.

A filmet eredetileg Los Angelesben forgatták volna, ám végül adózási okok miatt Atlanta mellett döntöttek. E miatt a cselekmény helyszíne is átkerült Atlantába, így Edgar Wright felfogadott egy helyi forgatókönyvírót és helyszínszakértőt, hogy a sztorit atlantaivá varázsolja.

Lily James úgy kapta meg a szerepet, hogy nem készült közös próbafelvétel filmbeli partnerével, Ansel Elgorttal. A rendező külön-külön hallgatta meg őket és egyből tudta, hogy nagyszerűen fognak mutatni egymás mellett a filmvásznon.