Barbár

Barbarian

A film összbevétele 2 822 dollár volt (imdb.com).

A film legtöbb jelenetét nem Amerikában vették fel, hanem Bulgária fővárosában, Szófiában.Szerző: Kóborló

A filmbéli groteszk női lényt valójában egy férfi színész alakította, Matthew Patrick Davis személyében, akinek ez volt az első egész estés filmszerepe, ezelőtt csupán rövidfilmekben és tévésorozatokban szerepelt.Szerző: Kóborló

A film premierje a San Diego-i Comic Conon volt, 2022. július 22-én.Szerző: Kóborló

A film rendezője, Zack Cregger feltűnik egy apróbb szerep erejéig a filmben.Szerző: Kóborló

Eme produkciót számos kisebb független filmes stúdiónak is felajánlotta a rendező, de egyik stúdió sem merte vállalni a forgalmazását, mert túl nagy kockázatnak találták a szokatlan stílusa miatt, végül aztán a 20th Century stúdió karolta fel a produkciót. Szerző: Kóborló

A filmbéli AJ szerepét felajánlották Zack Efronnak, de a színész végül nem vállalta.Szerző: Kóborló

Zack Cregger, a film forgatókönyvírója és rendezője egy interjúban megemlítette, hogy Gavin de Becker 1997-ben írt, A félelem ajándéka című könyvéből merített inspirációt a film elkészítéséhez. Szerző: Kóborló