Az élet Ricardóéknál

Az élet Ricardóéknál

Being the Ricardos

Lucy és Desi egy olyan kihívással találják szemben magukat, amely könnyen véget vethet házasságuknak és karrierjüknek egyaránt.

(csd)

Rendező: Aaron Sorkin
Forgatókönyvíró: Aaron Sorkin
Premier: 2021.12.10. | Amazon Prime Video (2021.02.12.) | HBO Max (2024.01.05.)

Tony Hale
Alia Shawkat
J.K. Simmons
Alia Shawkat
J.K. Simmons

KULCSSZAVAK

2024.01.20 Ahoj poplacsek

4/10, ki volt itt a célközönség?

Hát én nem egészen értem, hogy mi volt itt a terv. Aaron Sorkin írt pár sikeres forgatókönyvet, de rendezőként nálam nem aratott sikert. A színjátszás színházasan hangoskodó, a történetmesélés és a vágás zavaros, és a nézőnek küzdenie kell a figyelme fenntartásáért. A remek Nicole Kidman és Javier Bardem tehetsége nem tud kibontakozni, a történet érdektelen. Legalább J. K. Simmons játéka természetes, nem tudta a rendező sterilizálni úgy, mint Bardemet és Kidmant. Kissé off, de Kidman különben fizikailag remek formában van (kb. 54 éves volt a forgatáskor), a plasztikai sebészének viszont sajnálatos módon túl nagy szabadságot engedélyezett, így kicsit nehéz felismerni. Hát, sajnálatos. Jobban szeretném látni a megszokott arcokat, akiken meglátszik az idő, mint valami simára kifeszített lufiarcú egyenembereket. Mindegy, az ő teste, az ő dolga. A film egy mai szemmel rendkívül béna 1950-es tévés sitcom főszereplőinek magánéletével foglalkozik. Akik akkor nézték, nagyrészt már meghaltak, az a pár 85-105 éves túlélő pedig. aki annak idején nézte, már rég nem mozizik, hanem a rendelőintézetben várja, hogy szólítsa a doktor. Mindenki másnak meg kb. semmit nem mond az egész semmit.

2022.01.10 Lubi

a nap véleménye

Hollywoodi TV-mámor

Aaron Sorkin ismét bizonyítja, hogy kiváló forgatókönyvíró, de rendezőként legfeljebb a középszerűség felső határát súrolja. Hollywood töretlen csillogását a televíziózás megjelenése törte meg az 50-es években. Az eleinte másodrendű formátum hamar v... Teljes kritika

2024.01.07 Fikatours_blogger

Ez a történet annak mond igazán valamit, aki ismerte ezt az ötvenes években forgatott sitcomot, de legalábbis a szereplőket. Ha jól saccolom meg ezen emberek számát Magyarországon, nagyjából nulla, magamat is beleértve. Így csak egy túlírt zagyvaságk... Több

2021.12.16 petresku

Jó film, bár kicsit jobban is megírhatták volna. Helyenként nagyon lassan csordogál és néha kaotikussá válik. A színészek munkája külön dícséretet érdemel.

2021.12.21 Szate88

Nicole Kidman és Javier Bardem fenomenális alakítást nyújtanak, a történetvezetés is kivételesen jó. Az év egyik legjobb filmje véleményem szerint.

Alia Shawkat és Tony Hale újra együtt láthatóak a képernyőn a Vissza a gyökerekhez (2003) című sorozatot követően.Szerző: Hupka Adrián

2017 augusztusában érkeztek az első hírek arról, hogy az Amazon kisajátította a jogokat egy Lucille Ball életével foglalkozó filmhez, amiben Cate Blanchett vállalta volna a főszerepet.Szerző: Hupka Adrián

Eredetileg Cate Blanchett játszotta volna Lucille Ball szerepét, azonban 2021 januárjában távozott a projektből, és Nicole Kidman vette át a helyét. Mindkét színésznő Ausztráliából származik.Szerző: Hupka Adrián

(2022. 03. 19.)
A LEGNÉZETTEBB SITCOM, AMIRŐL SOSEM HALLOTTÁL
Mintha nem a sztárság hamis álarca mögött rejlő valódi emberek érdekelték volna, csak egy újabb alkalmat keresett volna arra, hogy a szereplők a szócsövei lehessenek. Több
Szuperszex
2024