Egy kivételes barát (2019)

A Beautiful Day in the Neighborhood

Tom Hanks
Tom Hanks

vejunkanew   2022. 03. 14.

Ha nem Amerikában élsz, valószínűleg azt kérdezed: "Ki a fene az a Mr. Rogers?". A Wikipedia szerint Fred Rogers az Egyesült Államokban közkedvelt gyermekműsorvezető volt, akinek 1968 és 2001 között futott a Mister Rogers' Neighborhood című műsora, a... több»

indingo   2020. 08. 18.

A legrosszabb, amit eddig Tom Hankstól láttam. Borsózott tőle a hátam, nem is bírtam végig nézni.

petraszab   2020. 09. 04.

Tom Hanksnek tényleg mindenféle karakter jól áll. Egy szép történetet mesél el a film, nincs túlbonyolítva, de a mondanivalója annál gazdagabb.

danaso   2020. 10. 29.

Ez a film azért gyönyörű, mert Rogers úr mindenkit feltétel nélkül pozitívan értékel. Derűje és együttérzése ragályos.

És bár az Egy kivételes barát valóban Lloyd történetére fókuszál elsősorban, a végén mégiscsak arra jövünk rá, hogy az alkotás – mind magyar, mind angol – címe igazán találó: Fred Rogers valóban egy kivételes barát, ez a majd’ két óra pedig tényleg a szomszédság egy gyönyörű napját (vagyis: A Beautiful Day int he Neighborhood) mesélte el. több»

Az Egy kivételes barát ambivalens alkotás. Egyszerre mély és felszínes, magával ragadó és unalmas, bölcs és bölcselkedő. Színészei elsőrangúak, karakterei kevésbé. több»