Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)

Birdman

2015.10.14 Bimbi

2015 egyik legjobb vígjátéka, igényes humorral és igényes, profi színészekkel. Valóban szórakoztatott és végig lekötött, egy perce sem unalmas! Ajánlom!

2015.08.27 nagynesze

Briliáns. Szenzációs. Rendkívüli. Hihetetlen. Ilyen és ehhez hasonló címszavakat már rengeteg filmnél láthattunk, és sok esetben igaznak is bizonyultak. Itt sincs ez másképp. Megérdemelt a 9 Oscar jelölés.

2016.09.23 krajcsie

A Birdman fura film van, talán ez a legjobb szó rá. Különös volt számomra az egész film hangulata. Nagyon tetszett a megoldás, hogy a kamera mindenhova követi a színészeket, így a nézőben az az érzet alakul ki, mintha képes lenne, mindenbe belelátni és ő is a történet szereplője lenne.

2015.08.26 avocados

Precízen felépített, egyedi, zseniális. Sajnálom, hogy nem moziban láttam, bár így is megragadó élmény volt. Erős film, végig lekötött, a zene zseniális, az nagyon megmaradt.

2022.08.18 Queen

Én imádtam. Különleges hangulata van, ami magával ránt, ha szeretnéd, ha nem. Két részletben néztem meg, az első órát az egyik nap, a másodikat a következő nap. (Hosszú filmekkel általában így teszek, így nem tűnik vontatottnak és túlnyújtottnak, elk... Több

2016.04.17 DrPepper11111

Csak az igazi filmrajongóknak tudom igazán ajánlani a Birdmant, de nekik nagyon. Rengeteget reflektál a mai filmiparra, rétegfilm. Szerintem még aligha épített fel film valaha ilyen meta világot. Az egy-snittes megvalósítástól pedig szó szerint leesett az állam.

2015.03.24 piaf023

Nem jó film, nem, hogy Oscart, de mozijegyet se biztos, hogy ér. Nem tetszett, mondani akar valamit, de mégsem igazán derül ki, túl lett gondolva az egész.

2015.11.26 mrstubbs

Amikor hallottam, hogy Oscart nyert, gondoltam, meg kell nézni...de roppant nagy csalódás ért. Annyira nem jött be, nem tudtam azonusulni az egész történettel, stílussal

2016.01.26 Eszti

Amennyire bezengték ezt a filmet és amennyire sokan dícsérték nekem annyira nem lett a kedvencem.Jó volt egynek,de többször biztos nem nézném meg mert annyira nem tudott lekötni.

2015.02.09 NeoLinda

Nagy a felhajtás szerintem a film körül, de annyira mégsem jó alkotás. A hosszúbeállíások, a kézi kamera kifejezetten zavaró, sokszor belefájdult a szemem. Talán jobb lett volna felsnittelni, persze megértem, hogy ezzel is a "színházi közeget" akartá... Több

2015.03.09 kisslaszlo2

Nagyszerű film, kicsit féltem a hype miatt de megérte megnézni! Rendkívül erős színészi gárda, egy komoly történet, és remek humor, azt hiszem ezzel mindent elmondta. Erősen ajánlott!

2015.03.15 kovacsbarn

én már oscar után láttam a filmet, lehet az elvárásaim voltak nagyok, azért voltam kicsit csalódott, pedig jó film ez, csak éppen ami a filmes látásmódban adna újat, az mind benne volt az előzetesben, a zenével a dialógusokkal és főleg a színészi ját... Több

2015.02.15 laszlototh

Nagyszerű film, kicsit féltem tőle a nagy hype miatt , de kellemesen csalódtam! Micsoda alakítások!

2015.02.09 Rózsa

Nagyon jó film! Gratulálok a rendezőnek! Reménykedem hogy az év Oscar nyertes filmje! Inarritu remek filmet rakott össze, és a színészi alakításokra sem lehet panasz. Egészen zseniális!