Csontok meg minden

Bones and All

2023.01.30 kabel

Romantikus road movie egy csavarral

A csavar az, hogy amúgy a főszereplők kannibálok. Bár ez erősen behálózza a sztorit, mégis a film visszaesik sok, a zsánerhez hozzátartozó klisébe. Csakúgy, mint más, hasonló filmekben, a fantasztikus, szürreális elem inkább metafora valamire, ami szerencsére nincs kifejtve vagy túlmagyarázva. Olyannyira, hogy tényleg szabadon interpretálható, mi mit jelent. Én abban is bizonytalan vagyok, hogy egyáltalán bármelyik karakter valódi a főszereplő lányon kívül, de teljesen érthető, ha valaki más következtetéseket von le. A rendező rengeteg teret hagy interpretálásra. A színészi játék remek, a kameramunka is szép, a film szereplői pedig a maguk módján érdekesek és autentikusak, ami már több, mint amire a hasonló filmek képesek. Azonban ez nem a legjobb romantikus film, hacsak a párunknak nem jön be egy kis emberhúsevés pár jelenet között. Kicsit olyan, mint a rántott csirkét csokival keverni.

2022.12.21 Eastern79

a nap véleménye

Úgy szeretlek, majd megeszlek

Luca Guadagnino rendezővel másodszorra dolgozik együtt Timothee Chalamet a 2017-es Szólíts a neveden című film után, és most is egy olyan témát választottak, amely rendkívül megosztó, vagy – hogy stílusos legyek – nehezen emészthető. A történet Camil... Teljes kritika

2022.12.22 polgy

Nehezen emészthető

Nekem nem jött be, vagy nem jött át amit a rendező akart. Talán leginkább az zavart így utólag, hogy több mint 2 órás a film. Igazán egy ez drámai szerelmesfilm, itt-ott némi kannibalizmussal, és hosszú-hosszú átkötésekkel. Aki a lelki vívódásokat szereti, annak nem fog tetszeni az emberevés, akinek a horror jön be, annak nem fog tetszeni a hosszú drámázás. Tetszeni szerintem azoknak fog, aki pont ebben az arányban pont ezt szeretik, ez pedig nem én vagyok.

2022.12.19 lakilúk

Nem tagadom, hogy Chalamet miatt néztem meg a filmet, szerintem ő napjaink egyik legkiemelkedőbbje a fiatalabb generáció közül, de sajnos még ő sem tudta igazán megtartani a színvonalat.

2022.09.29 kounicakhaha

Nagyon brutális film, bár nem egy megszokott történet, szerintem az egyik legnagyobb gyengepontja, hogy sokszor klisés tud lenni.