Csontok meg minden

Bones and All
kabel

Mark Rylance
Timothée Chalamet

Az első szerelem története: Maren, egy fiatal lány, aki a társadalom peremén küzd a túlélésért, és Lee, egy intenzív és jogfosztott csavargó, találkoznak egymásaal. Egy hosszú utazásra indulnak, amely Ronald Reagan Amerikájának mellékútjain, rejtett átjáróin és csapóajtói között vezet. Ám… Több

Forgatókönyvíró: David Kajganich
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Olaszország
Premier: 2022.09.02. | Amazon Prime Video (2023.06.10.)

2023.01.30 kabel

Romantikus road movie egy csavarral

A csavar az, hogy amúgy a főszereplők kannibálok. Bár ez erősen behálózza a sztorit, mégis a film visszaesik sok, a zsánerhez hozzátartozó klisébe. Csakúgy, mint más, hasonló filmekben, a fantasztikus, szürreális elem inkább metafora valamire, ami szerencsére nincs kifejtve vagy túlmagyarázva. Olyannyira, hogy tényleg szabadon interpretálható, mi mit jelent. Én abban is bizonytalan vagyok, hogy egyáltalán bármelyik karakter valódi a főszereplő lányon kívül, de teljesen érthető, ha valaki más következtetéseket von le. A rendező rengeteg teret hagy interpretálásra. A színészi játék remek, a kameramunka is szép, a film szereplői pedig a maguk módján érdekesek és autentikusak, ami már több, mint amire a hasonló filmek képesek. Azonban ez nem a legjobb romantikus film, hacsak a párunknak nem jön be egy kis emberhúsevés pár jelenet között. Kicsit olyan, mint a rántott csirkét csokival keverni.

2022.12.21 Eastern79

a nap véleménye

Úgy szeretlek, majd megeszlek

Luca Guadagnino rendezővel másodszorra dolgozik együtt Timothee Chalamet a 2017-es Szólíts a neveden című film után, és most is egy olyan témát választottak, amely rendkívül megosztó, vagy – hogy stílusos legyek – nehezen emészthető. A történet Camil... Teljes kritika

2022.12.22 polgy

Nehezen emészthető

Nekem nem jött be, vagy nem jött át amit a rendező akart. Talán leginkább az zavart így utólag, hogy több mint 2 órás a film. Igazán egy ez drámai szerelmesfilm, itt-ott némi kannibalizmussal, és hosszú-hosszú átkötésekkel. Aki a lelki vívódásokat szereti, annak nem fog tetszeni az emberevés, akinek a horror jön be, annak nem fog tetszeni a hosszú drámázás. Tetszeni szerintem azoknak fog, aki pont ebben az arányban pont ezt szeretik, ez pedig nem én vagyok.

2022.12.19 lakilúk

Nem tagadom, hogy Chalamet miatt néztem meg a filmet, szerintem ő napjaink egyik legkiemelkedőbbje a fiatalabb generáció közül, de sajnos még ő sem tudta igazán megtartani a színvonalat.

2022.09.29 kounicakhaha

Nagyon brutális film, bár nem egy megszokott történet, szerintem az egyik legnagyobb gyengepontja, hogy sokszor klisés tud lenni.

Luca Guadagnino rendezővel másodszorra dolgozik együtt Timothée Chalamet a 2017-es Szólíts a neveden című film után. Szerző: indingo

A filmet a Velencei Filmfesztiválon mutatják be. Szerző: indingo

A film Camille DeAngelis azonos című regénye alapján készült. Szerző: indingo

(2023. 07. 05.)
A Bones and All az a tökéletes adaptáció, ami hozzáértéssel egészíti ki a könyvet
Camille DeAngelis Bones and All című könyve kannibál ifjúsági regénynek, Luca Guadagnino filmfeldolgozásában pedig egy művészi kannibál szerelmi történetnek tűnik. Azonban ennél jóval többet tud mindkét változat. Az Amazon Prime Videós premier apropóján összehasonlítottuk a két verziót. Több