Szupernóva (2020)

Supernova

bill   2021. 09. 10.

A Szupernóva az utóbbi évek egyik legfajsúlyosabb filmje, amit szerintem mindenkinek látnia kell, ráadásul két olyan nagyszerű színész viszi benne a főszerepet, akik hitelesen át is tudják adni a film modnanivalóját.

Clint Eastwood   2021. 06. 17.

Csak egy újabb homokszem hollyfosból, kár a színészekért.

BMPatrik   2021. 02. 22.

Hét, gyerekek ez egy igazi mestermű. Colin Firth és Stanley Tucci párosa igazán ütős, alakításuk nem csupán átérezhető, hanem igazán hiteles. Nagyon komoly témát feszeget a film, s mint olyan, egyben kényes is. Nagyon fontos darabnak érzem emiatt, így csakis ajánlani tudom.

A film összbevétele 2 841 850 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 7 237 529 forintot termelt. A hazai mozik összesen 4 825 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Colin Firth és Stanley Tucci harmadik alkalommal dolgoztak együtt "Az összeesküvés" (2001) és a "Dől a moné" (2012) után.

(diumiu)

A film stábjában számos díjnyertes művész található, beleértve mások mellett az Oscar-díjas Colin Firth-t, az Oscar-jelölt Stanley Tuccit, illetve a szintén Oscar-díjra jelölt operatőrt, Dick Pope-ot.

A Supernova egy "mélyen romantikus, modern szerelmes történet", nyilatkozta a rendező, Harry Macqueen a Variety-nek adott interjújában.

Ez Harry Macqueen második egészestés filmje a pazar kritikai fogadtatású 2014-es Hinterland című rendezése után.

2019 októberében jelentették be hivatalosan, hogy a film főszerepeit Colin Firth és Stanley Tucci alakítják majd.

A filmvégi nagyjelenet emlékezetes, de nem feltétlenül az fog velünk maradni, mi történt, mit mondtak vagy mit gondoltak a Szupernóvában. Hanem Stanley Tucci elveszettsége, Colin Firth fájdalma, meg az a néhány, remegő kézmozdulat… És végül is ez se kevés. több»

A Szupernóva valahol mélyen persze kirobbanó élmény, csak mi mindezt több millió fényév távolságból szemlélhetjük. Innen pedig csak egy apró, pislákoló villanásnak tűnik a csillagos égen, amit eleve csak akkor veszünk észre, ha feltekintünk egy felhőtlen éjszakán. több»

A Szupernóva a szemérmes csendek, a tétova mozdulatok és a sebezhetőség felvállalásának filmje. A pár közös útja véget ért, és ezzel mindkettőjüknek szembe kell nézni. több»