Kolovratnik Krisztián

Gordon Zsigmond, a kiábrándult bűnügyi újságíró egy brutálisan meggyilkolt fiatal lány halála után nyomoz a ’30-as évek Budapestjén. A szálak több irányba vezetnek, és úgy tűnik, senkinek nem áll érdekében az, hogy kiderüljön az igazság. (Big Bang… Több

Rendező: Gárdos Éva
Író: Kondor Vilmos
Forgatókönyvíró: Szekér András
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2017.11.02.

2024.02.05 Schumy1

Sokat vártam rá, hogy megnézzem. Féltem tőle, de aztán eljött az idő. Nagyon bejött most az miliő, a látvány, hang, szereplők, egyszóval nekem ez nagyon rendben volt. Sztárok hada sorakozott fel. Spoiler: 2 dolog, ami szúrta a szemem. Az egyik, mikor... Több

2018.03.06 indingo

A hangulat és a látvány teljesen átjött. Igaz sztárparádé van benne. Az első 30 percben történt is valami, utána nagyon leült a történet és vontatottá vált. Mindezeket kicsit kompenzálta a csodás budapesti épületek.

2017.10.29 ArpiHajdu és Réci

Gordon Zsigmond nyomoz

Kondor Vilmos regényét nem olvastam, de tervezem! Viszont talán jobb is így, hiszen így tudtam élvezni a filmet, ami nyilván nem tudta felülmúlni az alapművet… De nem is kell neki, hiszen más műfaj. Számomra sikerült megteremteni a noiros hangulatot... Teljes kritika

2018.04.10 Szilonka

Meg lehetett nézni a filmet, de valami hiányzott belőle. Nagyon. Erre szokták mondani, hogy sótlan, erőtlen. A története csordogált és még úgy vártam volna valamit.

2018.03.17 MP170506

Kicsit lassú, több izgalmat vártam, de így is tetszett a film. Lassú lefolyású, csavaros történet, kiváló színészi alakításokkal. Megéri megnézni mindenképpen.

A film 67 313 487 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 48 732 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ragályi Elemér és Ragályi Márton - vagyis apa és fia együtt végezték a film operatőri munkálatait.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Anger Zsolt legnagyobb élménye a filmmel kapcsolatban, hogy Ragályi Elemérrel dolgozhatott, ugyanis gyerekként sokat járt moziba, jegyszedő nagymamájához, s sokszor hallotta Ragályi nevét.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Kolovratnik Krisztiánnak nem okozott nagy gondot, hogy Gordon Zsigmond egymás után szívja a cigarettákat, ugyanis ő maga is nagy dohányos.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Már régóta keresték a tökéletes főszereplőt, amikor Gárdos Éva belefutott Kolovratnik Krisztiánba egy kávézóban. Kolovratnik 2009 óta nem szerepelt filmben, így a Budapest noir lett a nagy visszatérése.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2017. 10. 31.)
A jól működő történelmi referenciák által kirajzolódó korrajz egy valóban működképes része a Budapest Noirnak, de a vérszegény noir benyomás, a másfél órába belepréselt kapkodás és a kifejezetten gyenge párbeszédek és színészi játék lerombolja a filmélményt. 5/10 Több

(2018. 03. 01.)
Egy mentes bourbont, legyen szíves
A Budapest Noir legnagyobb hibája nem az, hogy képtelen fenntartani a néző érdeklődését a játékidő végéig, hanem az, hogy még felkelteni sem igazán tudja. 50/100 Több

(2017. 10. 31.)
A Budapest Noir izgalmas történetét tetszetős alakításokkal viszik vászonra a magyar színészvilág sztárjai, ám a klisés forgatókönyv és párbeszédek keserű utóízt hagynak a szájban. Ha nem Budapesten, hanem New Yorkban játszódna, semmi értelme nem lenne megnézni. Így viszont talán mégsem olyan hiábavaló fejezet a magyar filmezésben. 60/100... Több

(2017. 11. 14.)
Külsőre pompázatos mozifilm, a belseje lelkiismeretes tévéjáték. Sűrű a cigifüst, ritkás a szenvedély. 60/100 Több

(2017. 10. 27.)
A krimi és a bűnfilm egyik első számú törvénye: ha feltűnik a színen egy pisztoly, annak valamikor el is kell sülnie. A Budapest noirnak viszont remeg az ujja a ravaszon. 5/10 Több