Casablanca

erare   2015. 02. 20.

Legendás. Varázslatos. Egyedi és megismételhetetlen. Az a mozdulat, ahogyan Bogart rágyújt a filmben, vagy az a kecses, törékeny mozdulat, ahogy Bergman félszegen rápillant... Látni kell.

Deku   2017. 07. 10.

Ez volt az a film ahol megismerhettem Humphrey Bogart játékát és azt kell mondjam, hogy magasan a legjobb színész ebben a filmben. Tökéletesen illik rá a szerep és ez nagyon jól állt a filmnek.

Berto49   2016. 12. 04.

Szinte új filmként néztem meg a színezett változatot, elsősorban a színészek, másrészt a kedvelt magyar szinkronhangok (Kálmán György, Váradi Hédi, Avar István, et al.) miatt. Minden tekintetben élmény volt, igazi filmklasszikus, nálam helye van a top tenben! Örülök, hogy megszereztem. Bergman szépsége továbbra is elbűvölt.

dailyfilmsan   2019. 05. 03.

Casablanca a második világháború idején a remény és az újrakezdés oázisa volt. Michael Curtiz filmje filmje egyfajta párhuzamot húz a filmben az akkori helyzet és a szereplők lelki állapota közt. És elég jól teszi. Igaz nem a legpörgősebb és érdekfeszítőbb film de mindenképpen az egyik kimagaslóan jó romantikus film. ÉS miért?!... Azért mert a szerelem mindenképp utat tör és ha igazán szeretünk akkor képesek vagyunk elengedni azt vagy éppen feláldozni magunkat érte. Ahogyan Rick is teszi a filmben. Szerkezeti felépítése nagyon tetszett. Aprólékosan mutatja be a casablanca-i életet és mindennapokat, a korrupciót és a németek előretörő hatalmát. Nekem kicsit lassú volt a film, de nem tartom rossznak hiszen a maga módján kiváló. Kicsit a szereplők voltak merevek még, de ezt betudtam a kínos felállásba amibe a film története kényszerítette őket. Mindenképp egy kötelező darab.

beero88   2015. 12. 12.

Véleményem szerint nem egy világmegváltó filmről van szó de szerencsére nem is egy átkozottul rosszról. Bőven üti az elmegy kategóriát éppen csak hogy lemaradt arról, hogy jónak számítson. Egyszer nézős típus.

Claude Rains
Paul Henreid
Sydney Greenstreet
Sydney Greenstreet
Paul Henreid
Ingrid Bergman

Minden idők legjobb romantikus filmje, kötelező darab! több»

Egy-egy mondattal többet mondanak el ezekről, mint mások egy egész filmmel. A dialógusok hol könnyeden cinikusak, hol szívbemarkolóan érzelmesek, esetenként maróan gúnyosak. A jelenetek egy pillanat alatt váltanak szimpla beszélgetésből lélekemelően forradalmi hevületbe, majd kegyetlenül realistába, mégsem érezzük mesterkéltnek, sőt csak előremozdítják a cselekményt. Üresjárat szinte nincs is a filmben, minden mozzanatnak jelentősége van. több»

Mi a titka? Talán a sokértelműség. Melodráma, kalandfilm, sztárparádé, háborús sztori – meg mi még. Köztudott, hogy a forgatás során még a főszereplők se tudták, mi lesz a vége. több»

A fekete zongoristát alakító Dooley Wilson a valóságban egyáltalán nem tudott zongorázni, dobos volt. A jeleneteinél csak imitálta a zongorázást, valójában egy profi zongorista játszott helyette, gyakran egy függönnyel eltakartan.

(Filmelemző)

Az egyik párizsi jelenet során jól látható, hogy amikor Rick autóval viszi Ilsát, a kormány a jobb oldalon található. A gond ezzel csak az, hogy akkoriban Franciaországban a kormánykerekek az autó bal oldalán voltak elhelyezve.

(ArpiHajdu és Réci )

A film kicsit több, mint három millió dolláros bevételt produkált, amivel az 1942-es év hetedik legjövedelmezőbb filmje lett.

(ArpiHajdu és Réci )