Vélemények: Casablanca (1942)

Artemisia   2022. 07. 20.

Nekünk mindig megmarad a Casablanca

Idén kereken 80 éves a Casablanca, amelyet a filmtörténet egyik legnagyobb kalsszikusaként tartunk számon és minden szerelmes filmek legszebbikeként. A Casablanca szépségének és időtálló sikerének rengeteg összetevője van, de alapköve talán mégis az,... teljes kritika»

Master   2018. 06. 19.

A világ filmtörténetének egyik legjobbja a Casablanca. A legtöbb színész és rendező máig afféle mintának és etalonnak tekinti. Humphrey Bogart férfiasan lezser kisugárzása taníthatatlan, belülről fakadó, Ingrid Bergman természetes szépsége pedig elva... több»

erare   2015. 02. 20.

Legendás. Varázslatos. Egyedi és megismételhetetlen. Az a mozdulat, ahogyan Bogart rágyújt a filmben, vagy az a kecses, törékeny mozdulat, ahogy Bergman félszegen rápillant... Látni kell.

Deku   2017. 07. 10.

Ez volt az a film ahol megismerhettem Humphrey Bogart játékát és azt kell mondjam, hogy magasan a legjobb színész ebben a filmben. Tökéletesen illik rá a szerep és ez nagyon jól állt a filmnek.

Berto49   2016. 12. 04.

Szinte új filmként néztem meg a színezett változatot, elsősorban a színészek, másrészt a kedvelt magyar szinkronhangok (Kálmán György, Váradi Hédi, Avar István, et al.) miatt. Minden tekintetben élmény volt, igazi filmklasszikus, nálam helye van a to... több»

dailyfilmsan   2019. 05. 03.

Casablanca a második világháború idején a remény és az újrakezdés oázisa volt. Michael Curtiz filmje filmje egyfajta párhuzamot húz a filmben az akkori helyzet és a szereplők lelki állapota közt. És elég jól teszi. Igaz nem a legpörgősebb és érdekfes... több»

Timon   2019. 12. 31.

Egyik kedvenc filmem Ingrid Bergman-tól.Imádok egy film drámai közegében elmélyülni,valamint a történelmi részeket felidézni.A huszadik század a kedvenc részem töriből,és a hangulata tökéletesen megvolt,sőt ahogy egyre drámaibbá vált ahogy a történet... több»

beero88   2015. 12. 12.

Véleményem szerint nem egy világmegváltó filmről van szó de szerencsére nem is egy átkozottul rosszról. Bőven üti az elmegy kategóriát éppen csak hogy lemaradt arról, hogy jónak számítson. Egyszer nézős típus.

hackerjulcsi   2018. 03. 21.

Maga a film kétségkívül korszakalkotó és a maga nevében, korában igazán kitűnő. Nagyon tetszik a filmben szereplő helyszínek és szereplők szimbolikus mögöttes jelentése. Szórakoztató, igényes film, de sajnos a kiszínezett változattal - azt láttam elő... több»

Kis Anna Kinga   2018. 07. 10.

Időtlen, egyedi és megismételhetetlen kalsszikus, maga a filmes csoda. Bogart es Bergman annyira zseniálisak, hogy minden perc ajándék az emberiségnek, amit ebben a filmben töltöttek. Az első perctől az utolsóig szép, magával ragadó, szívet melengető alkotás.

NorbiP   2017. 03. 11.

Nem véletlen számít akkora kultfilmnek, a klasszikusok közül szerintem is kiemelkedő alkotás. Ebből a korszakból Bogart volt a kedvenc színészem, és ebbe is nagyon odarakja magát.

wooderman   2016. 06. 27.

Ez a nagyon nagyon régi romantikus -háború s dráma Humphrey Bogartal egy igazi örök klasszikus, szerelemmel, érzelmekkel dusitva a háború korában játszódik! :)

Vitya   2015. 05. 03.

Az egyik legszebb romantikus dráma. Érzelmileg nagyon megfogó, magával ragadó. Régi film ellenére ma is nézhető, időtálló. Klasszikus , nagy színészi karakterekkel rendelkező zseniális alkotás.

a.edit63   2015. 01. 28.

Nagyszerű film! A történet, a rendezés, a szereplők kiváló! Ajánlom!

Ercsi   2016. 11. 29.

Az IMDb-listáján is igen előkelő helyen szereplő Casablanca igazi klasszikus, amely méltán számít sokak kedvenc filmjének. Annak ellenére, hogy nem mai darab, még most is élvezetes szórakozást nyújt.

Enjoy   2017. 02. 09.

Klasszikus, időtálló romantikus film. Nagyon profik a szereplők, jól alakítják a karaktert. Többször is nézhető, mai filmekkel vetekszik. Profi film, profi rendezés.

fancsi094   2015. 06. 12.

Örök klasszikus, amelynek külön érdekessége, hogy szerelmi háromszöget egészen az utolsó pillanatig nyitva hagyják. Nem is a mondanivalója, hanem a pazar szereposztása miatt tetszik. Még a kisebb szerepeket is igazi nagyágyúk játsszák. Kötelező darab.

veresszsoltika   2017. 09. 02.

Annyira egyszerű és letisztult a feldolgozása és mégis egy igazi klasszikus ahol a karakterek és a történet megfog, magával ragad és elbűvöl. Legalább egyszer látni kell.

Bog1   2016. 07. 20.

Legendás, nagyhírű, sőt világhírű film ez. Bár ez a fiatalabb nemzedékének már talán nem jelent olyan sokat mint akkoriban. Gyönyörű környezetben játszódik és a színészek isteniek játszák a szerepüket. Kicsit néhol túl nyers de ez nem von le a film élvezeti értékéből, sőt, ez adja meg a film tipikus hangulatát.

Filmworlds Blog   2016. 01. 02.

A Casablanca óriási klasszikus, 1942-ből. A Filmworlds blog írt a filmről bővebben is, melyből most nem idéznék (a Mafab házi szabályai miatt), de a lényeg: ez a film az amerikai filmipar etalon-alkotása, afféle viszonyítási pont, az elmúlt 73 évre. ... több»

tilino   2017. 01. 30.

Letisztult, egyszerű, komplikációk és nagy csavarok nélküli, sok meglepetést és izgalmat nem hozó film, mégis nagyon kedves, szép, mindenkori klasszikus film. Szomorkás, mégis kellemes hangulatú történet.

Niki19   2016. 01. 01.

Nagyon tetszett a film. Tele van romantikus részekkel, amik kissé lágyabbá teszik a háborús jeleneteket. Érdemes megnézni. Csak ajánlani tudom mindenkinek.

sepsiklaudia   2015. 12. 29.

örök és halhatatlan, minden valentin napon, egy film a szerelemről, vagy inkább szerelmekről kiváló színészekkel

Manyi   2015. 10. 25.

Nálam ez a film number1. Bármikor meg tudom újra nézni. Nagyon szép,magával ragadó,érzelmileg megfogó romantikus dráma, ma már nem "gyártanak"ilyen szép,profi filmeket!

Mmaarrttoonn   2016. 03. 31.

Igazi romantikus klaszikus és időtálló film, ami ma is megállja a helyét. Akár többször is nézhető. Kiválóak a színészek, profi alakítás! Érdemes megnézni!

goldfisy   2015. 03. 29.

Mindenképp látnunk kell egyszer mielőtt meghalunk, hisz akkora színészek játszanak bene mint Bogart vagy Bergman. A mai romantikus drámák meg sem közelítik.

krajcsie   2016. 09. 23.

A Casablanka időtlen klasszikus, mely most ünnepli 74. évfordulóját, ebből az alkalomból ismét megnéztem. Nagyon tetszik a film története, a párbeszédek pedig egyenesen brilliánsak.

fazsuzso   2015. 03. 28.

Zsu99   2015. 12. 21.

Ma is szívesen megnézem a filmet, igazi romantikus háborús dráma. Nagyon megható és magával ragadó a történet. Időtálló klasszikus! Csak ajánlani tudom!

MAlexa23   2015. 03. 28.

Egy igazi klasszikus. Megható, nagyszerű film, remek alakításokkal. Ők igazán nagy színészek voltak.